• Ср. Апр 21st, 2021

Агенти ФСБ збирали інформацію про дислокацію та переміщення українських Збройних Сил: СБУ припинила діяльність агентурної мережі РФ

Пресцентр СБУ повідомляє, що агентурна мережа діяла на території Київської, Одеської, Миколаївської, Житомирської та Чернігівської областей.


Контррозвідка СБУ викрили та припинили діяльність агентурної мережі ФСБ Росії. Вона діяла на території Київської, Одеської, Миколаївської, Житомирської та Чернігівської областей. Повідомляється на сайті СБУ.
Встановлено, що громадяни України були завербовані та виконували розвідувальні завдання кадрових співробітників ФСБ Вадима Даутова та Дениса Собка.

“Зокрема, російські агенти готували диверсійні операції. Їм було доручено створити умови для здійснення диверсій на території Миколаївської області – сприяти проникненню диверсійно-розвідувальних груп із тимчасово окупованих територій та організовувати спеціальну підготовку підібраних осіб. Серед об’єктів посягань – бойові літаки Збройних Сил на аеродромі «Кульбакіно»” — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що агенти ФСБ збирали інформацію про дислокацію та переміщення українських Збройних Сил, кадровий склад та оперативно-службову діяльність Головного управління розвідки Міністерства оборони, Сил спеціальних операцій, Штабу ВМС, 73-го Морського центру спеціальних операцій ЗСУ, їх міжнародної взаємодії з іноземними партнерами тощо.

Для виконання своїх завдань агенти проводили вербувальну роботу і серед високопосадовців ЗСУ.
Задокументовано навіть намір викрасти та нелегально перемістити до країни-агресора одного з колишніх командувачів Сил спеціальних операцій. За це російська спецслужба пропонувала винагороду у 100 тис. дол. США.

Під час обшуків СБУ вилучили склад зброї і боєприпасів:
— 4 одиниці АК-74,
— 2 пістолети,
— 2 РПГ,
— 44 гранати,
— понад 4 тисячі набоїв різного калібру,
— близько 3 кілограми тротилу тощо.

Наразі щодо викритих агентів здійснюють процесуальні заходи за статтями про державну зраду, створення терористичної групи та незаконне поводження зі зброєю.
Шпигунська діяльність кадрових співробітників ФСБ РФ, які керували агентурною мережею, розслідується у кримінальному провадженні за ч.1 ст.114 (шпигунство) КК України.

Джерело