• Пн. Янв 25th, 2021

Цифри для звіту. Чому падає Covid-статистика

Дек 15, 2020

Цифри для звіту. Чому падає Covid-статистика

В Україні статистика свідчить про зменшення хворих, але тестів також стало менше

Коронавірусних статистика в Україні поповзла вниз, при цьому в країні стали робити менше тестів на виявлення Covid-19.

  За 13 грудня в Україні було виявлено лише 6451 нових випадки зараження коронавірусом. По неділях завжди фіксуються найменші цифри із захворюваності, але показник 13 грудня — найменший за останній місяць.   То ми перемагаємо коронавірус або вірити статистиці не варто?   Менше тестів   В останній тиждень число нових хворих на коронавірус в Україні знизилося. Минулого тижня було зареєстровано 78 719 хворих, а позаминулого — 89 322.   При цьому глава МОЗ Максим Степанов визнав 14 грудня, що в Україні стали робити менше тестів на коронавірус.   Степанов уточнив, що минулого тижня було зроблено понад 244 тисячі тестувань методом ПЛР, а тижнем раніше — понад 279 тисяч.   «Повинен роз’яснити, тому що зараз багато говорять про кількість тестів, маніпуляції зі статистикою і так далі. У нас суттєво зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням і які мають ознаки коронавірусної хвороби. Саме такий алгоритм у нас був», — заявив Степанов.   За його словами, після цього у МОЗ вирішили істотно розширити перелік осіб, яких повинні тестувати на коронавірус. Тепер необхідно тестувати будь-яких людей, які мають ознаки респіраторного захворювання.   «На завтра буде відповідний роз’яснювальний алгоритм: як люди можуть пройти тестування, в тому числі і контактні хворі — яким чином, де саме вони можуть зробити тести. Для того, щоб у нас збільшувалася кількість тестувань і, відповідно, більше верифікувати наших (хворих) громадян і контактних хворих. Потужності наших лабораторій ми суттєво збільшили, нам треба розширити перелік громадян, які мають доступ до тестування», — заявив Степанов.   Що говорить статистика   Якщо місяць тому, в неділю, 15 листопада, в Україні було здійснено 33 486 тестувань (ПЛР — 28 685, ІФА — 4 801), тиждень тому, в неділю, 6 грудня, — 33 502 тестування (ПЛР — 27 881, ІФА — 5 621 ), то напередодні, у неділю, 13 грудня, — лише 25 582 (ПЛР — 20 493, ІФА — 5 089).   В цілому з березня зробили вже 5 052 686 тестувань методом ПЛР.   13 грудня Україна за кількістю нових випадків COVID-19 була на 12-му місці у світі і на шостому місці в Європі.   Covid-заперечники   Навіть за таких показників знаходяться люди, які заперечують існування коронавірусу. Причому навіть серед народних депутатів. Наприклад, нардеп від Слуги народу Юрій Камельчук заявив, що Covid — це вигадка, і що він не довіряє жодній вакцині.   «Цілком серйозно заявляю, що я не довіряю жодній вакцини в світі, особливо проти вигаданої хвороби Covid-19», — повідомив нардеп.  

  А ось колега Камельчука, глава парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький заявляє, що в Україні вакцинація від коронавірусу пройде за державний рахунок.   Що з карантином   З 19 грудня в Україні трохи зміняться обмеження в роботі закладів харчування, проведення масових заходів у навчальних закладах та приміщенні церков.  

Цифри для звіту. Чому падає Covid-статистика

  Нові обмеження забороняють:   — проведення в навчальних закладах масових заходів за участю дітей з більш ніж однієї групи / класу і в присутності відвідувачів;   — проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування публічних подій;   — прийом відвідувачів в музеях, на виставках, в галереях і т.д., якщо в залах присутні більше однієї людини на 10 кв. метрів;   — Робота громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки і замовлень на винос);    — проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів і кафе буде дозволена до 01:00;   — релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї людини на 5 кв. метрів; на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.   Посилять карантин за рішенням Кабміну з 8 по 24 січня. Однак 13 грудня міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов заявив, що українська система охорони здоров’я може витримати навантаження до 32-35 тисяч хворих за добу. Якщо хворих за добу буде більше, локдаун введуть раніше 8 січня.     Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись