• Сб. Фев 6th, 2021

Генерали СБУ розкритикували нардепів

Генерали СБУ розкритикували нардепів

Ветерани Служби безпеки України звернулись з відкритим листом до Президента України В.Зеленського, Голови Верховної Ради України Д.Разумкова, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Данілова та Голови Служби безпеки України І.Баканова. До цього ветеранів Служби безпеки України спонукала ситуація, яка сьогодні складається навколо проекту нової редакції Закону «Про Службу безпеки України» — про це повідомляють на сайті Zik.ua.

Колишні керівники РНБО і СБУ розкритикували народних депутатів за спроби послабити Службу безпеки у процесі реформи, коли країна має пряму військову загрозу. Вони написали відкритого листа до президента, голови Верховної Ради, керівництва РНБО та СБУ.

«Нас не може не турбувати позиція окремих народних депутатів, які намагаються внести до законопроекту низку юридично невиважених положень… У разі їхньої практичної реалізації, це негативно вплине на безпекову ситуацію в країні», – пишуть спеціалісти.

У законопроeкті пропонуються строки та механізми фронтального скорочення штату СБ України – більш ніж на 10 000 співробітників за 3 роки. Це виглядає необґрунтованим як економічно, так і з точки зору ефективного забезпечення державної безпеки України в умовах складного безпекового середовища (слід враховувати, що загальна чисельність ФСБ РФ та складає близько 200 000 осіб без урахування чисельності інших російських спецслужб).

Не менше занепокоєння викликають і норми, спрямовані на усунення Служби безпеки України від виконання функції досудового розслідування та на руйнацію працездатного механізму протидії організованій злочинності.

Дискримінаційними нормами вони називають і люстрацію окремих категорій фахівців спецслужби. Також має місце й спроба позбавлення особового складу СБ України гарантій реалізації права на медичне забезпечення шляхом впровадження вочевидь лобістського положення щодо передачі закладів охорони здоров’я СБ України до Міністерства оборони України.

Підписанти цього листа зазначають, що вони брали участь у процесі підготовки нового закону про СБУ. І досі він був системним і обґрунтованим, враховуючи військові загрози і окуповані території. Ситуація стала загрозливою, на їхню думку, після спроб нардепів внести до законопроекту суперечливі норми.

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись