• Пт. Дек 18th, 2020

ЄС вказав Києву на недоліки закону про декларації

Дек 9, 2020

ЄС вказав Києву на недоліки закону про декларації

Фото: МИД Украины ЄС готовий допомогти Україні з КСУ

Україні також нагадали про необхідність вирішити скандальну ситуацію навколо рішення КСУ щодо антикорупційного законодавства.

Нещодавно прийнятий Верховною Радою закон про декларування є кроком у правильному напрямку в реагуванні на рішення Конституційного суду від 27 жовтня, однак містить деякі недоліки.

Про це йдеться в комюніке за підсумками онлайн-зустрічі представника ЄС Жозепа Борреля і його колеги Олівера Варгеї з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і віце-прем’єром Ольгою Стефанішиною, повідомило у вівторок, 8 грудня, видання Європейська правда.

За словами представників Євросоюзу, закон про е-декларації не створює необхідного ефекту для стримування та запобігання корупції.

У зв’язку з цим Україні нагадали про необхідність вирішити скандальну ситуацію навколо рішення КСУ щодо антикорупційного законодавства та про важливість відновлення кримінальної відповідальності за неправдиве декларування.

Боррель і Варгеї закликали уряд докласти максимум зусиль, спрямованих на боротьбу з корупцією. При цьому, наголосили вони, ЄС готовий допомогти Україні.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Це рішення суддів викликало резонанс в українських і іноземних політичних колах.

Раніше нардепи запропонували привести закон Про запобігання корупції в редакцію, що діє до 27 жовтня 2020 року. Згідно зі змінами, порядок проведення повної перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів, в тому числі суддів КСУ, буде затверджувати НАЗК.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись