• Ср. Апр 21st, 2021

Київ і Будапешт створять робочу групу

Янв 28, 2021

Київ і Будапешт створять робочу групу

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто

Питання закону про освіту, яке на кілька років зіпсувало відносини між двома країнами, буде розглядати спільна робоча група.

Україна і Угорщина мають намір створити робочу групу з впровадження закону про освіту. Про це в середу, 27 січня, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на спільному брифінгу з українським колегою Дмитром Кулебою.

За його словами, країнам потрібно зробити все, щоб виключити радикальні елементи з двосторонніх відносин.

«І тому я попросив, щоб ми почали спільну роботу через закон про освіту, який викликав напругу між нами. Ми хочемо створити робочу групу з впровадження закону про освіту. Якщо консультації будуть успішними, то чинники непевності ми зможемо виключити», — зазначив він.

Сійярто зазначив, що є питання, скільки годин угорської мови буде в українських школах.

«Це питання 40 шкіл, що працюють в поселеннях з населенням менш ніж 50 тисяч. Питання кількості годин угорської мови. Отримали обіцянку, що це буде конструктивно вирішено», — заявив Сійярто.

Він наголосив, що якщо вдасться знайти рішення з цього питання, то відносини між двома країнами просунуться вперед.

Нагадаємо, сьогодні міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто прибув до Києва на запрошення української сторони.

Додамо, що Київ уже запропонував Будапешту проект «дорожньої карти» розвитку двосторонніх відносин, в якій буде зафіксовано зобов’язання сторін, «щоб не було маніпуляцій».

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись