• Ср. Июн 23rd, 2021

Київрада звернулася до Кабміну через борги за перевезення пільговиків

Май 14, 2021

Київрада звернулася до Кабміну через борги за перевезення пільговиків

Фото: dpchas.com.ua За п’ять років влада заборгувала мільярд за пільговий проїзд іногородніх в Києві

Столичні депутати просять уряд погасити мільярдну заборгованість за перевезення пільговиків з інших міст.

Київрада звернулася до Кабміну і Верховної Ради з вимогою погасити заборгованість за пільгові перевезення пасажирів з інших міст, що накопичилася з 2016 року. Таке рішення в п’ятницю, 14 травня, підтримали 88 депутатів.

Київрада нагадала, що саме держава повинна фінансувати пільги, які встановлює.

«До 2016 року компенсаційні виплати за пільговий проїзд здійснювалися шляхом надання місцевим бюджетам субвенцій з державного бюджету. Однак, в 2016 році до Бюджетного кодексу України були внесені зміни. Таким чином, всупереч вимогам Конституції, держава відмовилася фінансувати з держбюджету гарантований їй пільговий проїзд, який був встановлений рішеннями державних органів», — сказано в зверненні.

Як повідомив мер Києва Віталій Кличко, витрати з міськбюджету на компенсацію пільгового проїзду в 2019 році склали 747,7 млн ​​грн, в 2020 році — 489 млн грн, а на 2021 заплановано витратити 803,3 млн грн.

Кличко зазначив, що місту складно виділяти необхідні кошти в умовах пандемії, а також того, що держава вилучає з бюджету столиці 60% надходжень від ПДФО, тоді як в інших міст — 40%.

«Київська міська рада звертається до уряду і парламенту з вимогою врегулювати питання компенсації виплат за пільговий проїзд з державного бюджету», — резюмував Кличко.

Раніше Асоціація міст України звернулася до Кабміну з проханням погасити борги перед громадами за перевезення пільговиків. Там заявили, що якщо його не погасити, в містах почнуть підвищувати вартість проїзду.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись