• Пн. Июн 14th, 2021

Київський метрополітен попросив владу підвищити ціну на проїзд

Май 13, 2021

Київський метрополітен попросив владу підвищити ціну на проїзд

Фото: Киевский метрополитен / Facebook У столичного метрополітену проблеми з фінансами

Планова економічна обґрунтованість перевезення одного пасажира в метро становить 20,04 грн, а економічно обґрунтована — 21,05.

Профспілки Київського метрополітену і Київпастрансу звернулися до мера столиці Віталія Кличка і Київради з проханням підвищити вартість поїздок. Така необхідність виникла через зниження пасажиропотоку на тлі карантину і пандемії, повідомляється в листі, оприлюдненому на сторінці КП Київський метрополітен у Facebook в середу, 13 травня.

Зазначено, що підприємство бачить два шляхи вирішення ситуації з нестачею коштів на зарплати працівникам. Перший — підтримка метрополітену з міського бюджету в сумі 1 млрд 514 млн гривень. Другий — перегляд чинного тарифу на поїздку у 8 гривень.

«Минулий рік підприємство закінчило зі збитками в 1 млрд 175 млн гривень. За прогнозом фінансистів, в цьому році очікується збиток в 3 млрд 421 млн», — говориться в листі.

У метрополітені стверджують, що планова економічна обґрунтованість перевезення одного пасажира складає 20,04 гривень, а економічно обґрунтована — 21,05 гривню. Востаннє тариф в комунальному транспорті змінювався в 2018 році.

«Трудовий колектив Київського метрополітену вимагає приведення тарифу до об’єктивних показників для забезпечення безперебійної роботи підприємства, стабільних перевезень пасажирів і своєчасної оплати праці фахівців. В іншому випадку, відсутність коштів для оплати постачальникам (в тому числі за енергоносії) загрожує відключенням і штрафними санкціями», — вказано в листі.

Напередодні стало відомо, що з 12 липня 2021 року Київський метрополітен вводить чотириденний робочий тиждень для деяких співробітників. Це пов’язано з нестачею грошей на зарплату співробітникам підприємства.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись