• Сб. Фев 6th, 2021

Медведчук виграв суд у автора книги «Справа Василя Стуса»

Окт 19, 2020

Медведчук виграв суд у автора книги "Справа Василя Стуса"

Фото: facebook.com/vakhtang.kipiani Райсуд Києва виніс рішення за позовом Медведчука до автора книги «Справа Василя Стуса»

Медведчук був державним захисником поета-дисидента Стуса у кримінальній справі. Він не згоден і оскаржував у суді трактування автором книги ролі, яку зіграв адвокат у процесі.

  Дарницький районний суд Києва в понеділок, 19 жовтня частково задовольнив позов народного депутата Віктора Медведчука до Вахтанга Кіпіані, автора книги «Справа Василя Стуса». Про це повідомляється на офіційному сайті Опозиційної платформи — За життя, партії Медведчука.   Суд постановив, що в ряді фрагментів книги «порушуються права Віктора Медведчука на повагу до гідності, честі, недоторканності ділової репутації».     У зв’язку з цим суд заборонив Кіпіані та видавництву Віват поширювати надрукований тираж книги і подальше його тиражування «до усунення порушення особистого немайнового права Віктора Медведчука». Також автору книги і видавництву заборонено при поширенні інформації, пов’язаної з книгою під назвою «Справа Василя Стуса», в пресі, на радіо, телебаченні, в мережі Інтернет та інших ЗМІ використовувати інформацію, що міститься в розділі під назвою «Кримінальна справа №5 — книга життя та смерті Василя Стуса «і низці інших частин книги, які дають можливість ідентифікувати Медведчука як персонажа (дійова особа) твори без його згоди.   У книзі «Справа Василя Стуса» розповідається про останні п’ять років життя українського поета-дисидента. Вона написана на основі архівних матеріалів КДБ про справу проти Стуса, порушену в 1980 році за участь поета в Українській Гельсінській спілці за права людини і критику радянської влади. Стус був засуджений до п’яти років ув’язнення. Відбуваючи термін, він помер у вересні 1985 року.   Медведчук був державним захисником Стуса в цій кримінальній справі. Він не згоден і оскаржував у суді трактування автором книги ролі, яку зіграв адвокат у процесі.   Кіпіані вже заявив, що буде оскаржувати дане рішення суду в апеляційному порядку. При цьому він додав, що на сьогодні всі екземпляри книги розпродані, «склади порожні».      

Источник