• Ср. Дек 2nd, 2020

Названа межа можливостей медсистеми України

Ноя 21, 2020

Названа межа можливостей медсистеми України

Фото: Черновицкая ОГА У МОЗ назвали межу можливостей української медичної системи

Локдауна і колапсу медичної системи можна уникнути, якщо дотримуватися правил карантину, наголосили в МОЗ.

В Україні медична система не витримає навантаження, якщо приріст COVID-19 досягне 30 тисяч випадків на добу. Про це заявив глава МОЗ Максим Степанов у суботу, 21 листопада.

«Якщо буде загроза повного колапсу медичної системи, то ми будемо наполягати на введенні більш жорстких заходів. Для нас головний показник — це кількість людей, які госпіталізуються. Якщо виходити з сьогоднішнього відсотка важких хворих, які потрапляють до лікарні, то, думаю, показник майже 30 тис. хворих на добу протягом певного періоду може викликати серйозні проблеми з навантаження на медичну систему», — сказав Степанов.

За його словами, зараз медсистема може виділити 75-80 тисяч ліжок для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. При цьому станом на 20 листопада в лікарнях перебували 27 902 пацієнтів з підозрою або підтвердженим діагнозом COVID.

«Ми знайшли можливість збільшити кількість ліжок у лікарнях для прийому хворих на COVID-19. Якщо йшлося про 51 тисячу ліжок, то зараз говоримо про те, що до 75-80 тисяч в цілому по країні може бути розгорнуто койко-місць. Тобто потужності медичної системи будуть збільшені», — пояснив міністр.

Степанов наголосив, що дотримання протиепідемічних правил, зокрема, передбачених карантином вихідного дня, дозволить уникнути колапсу медичної системи і введення повного локдауна.

«Я абсолютно впевнений, і такої ж думки наші епідеміологи, якщо ми будемо дотримуватися заходів, введених в країні, то зможемо сповільнити поширення COVID-19. Якщо зупинимося на 12-13 тисячах нових випадків на добу, то наша система це витримає», — резюмував глава МОЗ.

Нагадаємо, що в Україні рекордна кількість випадків COVID-19. В Україні понад 612 тисяч людей з початку пандемії захворіли на коронавірус. З них 14 580 було виявлено вчора.

Також повідомлялося, що в Києві майже 58 тисяч випадків COVID-19. Всього з початку епідемії від ускладнень коронавірусу померли 1109 киян. За минулу добу зараження виявлено у 1 213 осіб.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись