• Вт. Дек 1st, 2020

Названы этапы и симптомы коронавируса

Окт 22, 2020

Названы этапы и симптомы коронавируса

Фото: telegraf.com.ua Лікар розповіла, як протікає коронавірус

Інфекціоністи наголошують, що коронавірусну хворобу не можна порівнювати з грипом, оскільки це тривале захворювання.

Інфекціоніст Ольга Голубовська на брифінгу в четвер, 22 жовтня, розповіла про три фази розвитку коронавірусу. При цьому близько 80% хворих одужують на першій стадії захворювання.

Голубовська наголосила, що цей вірус не можна порівнювати з грипом.

«Нічого спільного з грипом ця хвороба не має. Ні за навантаженням на систему охорони здоров’я, ні за наслідками для хворого. Коронавірусна інфекція — це тривале захворювання», — сказала вона.

Голубовська розповіла про три етапи розвитку COVID-19:

Перший етап — це перший тиждень захворювання, коли хворі почуваються, в основному, практично здоровими. У 80% людей захворювання і закінчується на цій стадії. Пацієнти повинні звертатися до лікаря, пити вітаміни. Інфекціоніст закликала не приймати антибактеріальні і гормональні препарати.

Другий етап — в цій фазі від 10 до 30% хворих. Це ураження органів і систем організму. Все лікування спрямоване на стримування «шторму» імунної системи. Триває ця фаза до трьох тижнів. Застосовують всі методи лікування.

Третій етап — «постковідний синдром». Пацієнтам потрібно перебувати під наглядом. Людина може до місяця перебувати на лікарняному після одужання.

МОЗ пояснило, як доглядати за хворим на COVID вдома

Нагадаємо, вчені вважають, що SARS-CoV-2 може викликати аутоімунні захворювання.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись