• Сб. Фев 27th, 2021

ОБСЄ назвала головні гарячі точки на Донбасі

Фев 16, 2021

ОБСЄ назвала головні гарячі точки на Донбасі

Фото: Телеграф Місія ОБСЄ назвала чотири «гарячі точки» на Донбасі

Три чверті всіх порушень режиму тиші на Донбасі зафіксували в чотирьох місцях на лінії зіткнення.

Близько 76% всіх порушень режиму припинення вогню в 2020 році на Донбасі зафіксовані в чотирьох «гарячих точках» на лінії зіткнення. Про це сказано в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, опублікованому в понеділок, 15 лютого.

«Більшість зафіксованих у 2020 році випадків збройного насильства була зосереджена в 4 «гарячих точках» уздовж лінії зіткнення (близько 76% всіх зафіксованих порушень режиму припинення вогню)», — сказано в звіті.

Ідеться про район Попасна-Первомайськ-Золоте, трикутник Авдіївка-Ясинувата-Донецький аеропорт, райони на схід і північний схід від Маріуполя і райони на південний захід, південь і південний схід від Світлодарська.

При цьому в цілому в 2020 році кількість порушень режиму припинення вогню, зафіксованих уздовж лінії зіткнення, зменшилася на 55% в порівнянні з 2019 роком. Кількість вибухів, викликаних застосуванням озброєння, яке повинно бути відведене згідно з мінськими домовленостями, зменшилася на 5%.

При цьому зниження бойової активності зафіксовано після введення в дію додаткових заходів із припинення вогню в липні. Відтоді середньодобовий показник таких порушень «зменшився майже в 20 разів» (623 порушення проти 23 відповідно).

Що стосується порушень тиші, зафіксованих за межами зони безпеки, то в основному вони були оцінені «як ті, що пов’язані з проведенням навчань з бойовою стрільбою». У 2020 році СММ зафіксувала близько 1800 таких порушень (це майже 1,4% всіх порушень режиму припинення вогню, зафіксованих місією), з яких приблизно 77% відбулися на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу.

Нагадаємо, що раніше в ТКГ спрогнозували нове загострення на Донбасі. Переговори щодо Донбасу зайшли в глухий кут і зрушити їх може тільки втручання США, вважає радник української делегації в ТКГ.

Також в МЗС України заявили, що Росія не може бути посередником на Донбасі. Кремль повинен припинити вводити в оману весь світ безпідставними заявами про те, що Росія нібито не є стороною конфлікту, зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись