• Чт. Янв 21st, 2021

Одного прокотили. Нові міністри в уряді

Дек 18, 2020

Одного прокотили. Нові міністри в уряді

Фото: Лига.net Вітренко міністром так і не став

Верховна Рада призначила нових міністрів аграрної політики та освіти, але відмовилася призначати віце-прем’єр-міністра.

  Під ялинку нардепи поклали українцям не тільки бюджет, а й нових міністрів. Верховна Рада призначила міністром аграрної політики Романа Лещенка та міністром освіти Сергія Шкарлета.   А ось з призначенням Юрія Вітренка віце-прем’єр-міністром — міністром енергетики сталася заминка.   Корреспондент.net стежив за тим, як Рада проводила ротації в уряді.  

Реверанс аграріям

  У серпні 2019 року Верховна Рада ліквідувала окреме аграрне міністерство і об’єднала його з міністерством економіки. Це рішення регулярно критикували і ось депутати відмотали ситуацію назад — знову створили міністерство аграрної політики.   Новий міністр Роман Лещенко раніше був головою Держгеокадастру, а відновлення МінАПК він назвав історичною справедливістю.   «Очевидно, що стратегія розвитку агросектора вимагає діалогу. Елементом агрополітики є те, щоб ми нарешті відповіли на питання, де поділися ті 5 млн га державної землі, які були на балансі. За півроку роботи на посаді голови Держгеокадастру я ніколи в своєму житті не бачив більшої протидії, ніж за аналогічний період роботи», — заявив Лещенко з трибуни Ради.   Лещенко родом з Черкаської області, освіту здобув на юридичному факультеті КНУ ім. Тараса Шевченка. З 2013 року займався аграрним консалтингом.   Восени 2019 Лещенко став уповноваженим президента з земельних питань. А влітку 2020 року — очолив Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.  

 

Скандальний міністр

  Міністром освіти і науки Рада з другої спроби таки призначила Сергія Шкарлета. Раніше він очолював міністерство в статусі в.о.   За його призначення в парламенті зібрали рівно 226 голосів — мінімально необхідну кількість.   При цьому народний депутат Голосу Інна Совсун після голосування заявила, що за призначення Шкарлета проголосували деякі нардепи ОПЗЖ, яких фізично не було в сесійній залі парламенту.   Присягу про вступ на посаду міністра Шкарлет складав під крики Ганьба.   Під час попереднього обговорення його кандидатури на цю посаду депутати згадали чиновнику плагіат в його наукових роботах, роботу на Партію регіонів та екс-міністра освіти і науки Дмитра Табачника.   11 вересня Комітет з питань етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти підтвердив плагіат у трьох роботах новоспеченого міністра освіти. Шкарлет пояснив, що наукові роботи, в яких виявили плагіат, були написані або в співробітництві з іншими вченими, або тільки під його редактурою.   Цікаво, що в Раду зверталися вчені і педагоги з листами, як за призначення Шкарлета, так і проти.   Шкарлет — доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. З травня 2010 року обіймав посаду ректора Чернігівського національного технологічного університету.  

Енергетика без міністра

  Головне ж протистояння в Раді розгорнулося навколо призначення Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем’єра — міністра енергетики.   За призначення Вітренка проголосували тільки 186 депутатів, а для прийняття рішення необхідно 226. Утрималися — 88 депутатів, 19 — голосували проти.   Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у ході засідання парламенту заявив, що у Вітренка є «глибоке розуміння енергетичного сектора України, необхідне для завершення його успішної трансформації».   Переконувати депутатів проголосувати за Вітренка вийшов навіть керівник фракції Слуга Народу Давид Арахамія. Він заявив, що в енергетиці накопичилися проблеми, вирішення яких постійно відкладається, тому потрібна «професійна людина з великим досвідом». Але всі ці заклики були марні.   Вітренко став широко відомий завдяки своїй роботі в державному Нафтогазі, де особливо відзначився судовими «війнами» проти російського Газпрому. За перемогу в судах над Газпромом Вітренку належала премія. Першу її частину менеджер отримав, за другу в розмірі 4 мільйонів доларів — судився з Нафтогазом. Перед голосуванням у Раді спір було вирішено полюбовно — Нафтогаз віддав борг у вигляді державних облігацій внутрішньої позики. Але міністром Вітренко так і не став.   У Слузі народу говорять, що можуть знову спробувати провести призначення Вітренка в січні.      

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись