• Ср. Апр 21st, 2021

Омбудсмен отримав дві сотні скарг через обслуговування не українською

Янв 24, 2021

Омбудсмен отримав дві сотні скарг через обслуговування не українською

Фото: facebook.com/govuamova У сфері обслуговування на порушення поскаржилися 34 громадянина

Найбільше громадяни скаржаться на відсутність у сайтів та інтернет ресурсів україномовної сторінки.

За тиждень мовний омбудсмен Тарас Кремінь отримав 195 скарг і звернень через обслуговування не українською мовою. Про це повідомляється в Facebook Уповноваженого із захисту державної мови.

«Рівно тиждень тому, 16 січня, набула чинності стаття 30 Закону України Про забезпечення функціонування української мови як державної. За ці дні в Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 195 скарг і звернень громадян, найбільша кількість яких з Києва та Київської області — 74 , найменше — з півдня і сходу України. Із Львівської області — 17, Одеської і Харківської областей — по 12», — йдеться в повідомленні.

При цьому більшість звернень стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-видань і сайтів інтернет-магазинів — 117 скарг. Про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 34 громадянина, з розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою — 25, порушення мовного законодавства в галузі освіти — 4, використання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування недержавної мови — 3.

Також 50 осіб звернулися на телефонну лінію.

«Громадяни, зокрема, просять роз’яснити, чи повинні представники сфери обслуговування надавати інформацію про товари і послуги державною мовою на прохання споживача. Тому, звертаємо увагу, що відповідно до закону, на прохання клієнта, його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, крім державної, тільки в разі, якщо це прийнятно для обох сторін», — зазначено в повідомленні.

Раніше Кремінь заявив про перспективи української мови стати офіційною в ЄС.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись