• Пн. Сен 27th, 2021

Помер художник Олександр Ройтбурд

Авг 9, 2021

Помер художник Олександр Ройтбурд

Фото: Sergiy Aniskov / Facebook Олександр Ройтбурд був директором Одеського художнього музею

Роботи українського художника експонували в музеях багатьох країн світу, в тому числі США і Росії.

Відомий український художник і директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд помер у віці 59 років. Про це повідомив гендиректор фонду Одеської опери Євген Лавренчук на своїй сторінці в Facebook в неділю, 8 серпня.

Олександр Ройтбурд народився в Одесі в 1961 році. У 1993 році виступив співзасновником асоціації Нове мистецтво (Одеса). З 1993 року працював в ній арт-директором, з 1999 по 2001 рік — президентом.

Крім того, він працював директором галереї Марата Гельмана в Києві. Його роботи експонували в музеях багатьох країн світу, в тому числі США і Росії. Ройтбурд був учасником понад 100 виставок і мистецьких проектів.

У 2017 році Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею. 4 вересня 2019 року Одеська облрада достроково розірвала з ним контракт. Ройтбурд оскаржив це рішення. Суди тривали до 18 грудня, коли новообрана Одеська облрада скасувала рішення про звільнення Ройтбурда.

Нагадаємо, 5 серпня помер четвертий прем’єр-міністр України Євген Марчук. Хронічні захворювання, якими він страждав, загострив коронавірус і спровокував гостру серцево-легеневу недостатність.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись