• Вт. Дек 1st, 2020

Прибрати конкурента, або скільки коштує репутація ? (Частина Перша)

Є така професія — правдою торгувати.

В наші дні громадська думка формується інформаційним оточенням, яке легко створюється за допомогою джерел в ЗМІ. Уявіть собі що одного прекрасного ранку про компанію А. виходить стаття, яка очорнює репутацію, виходить вона відразу на 5-10 інформаційних ресурсах. Протягом дня ця новина розлітається вже на кілька сотень інформаційних порталів, телеграм каналів, груп у фейсбуці.

Інформаційний резонанс призводить до впізнаваності бренду, зрозуміло що з негативним відтінком. Перспективу негативного резонансу в ЗМІ розуміють абсолютно всі, власники бізнесу, чиновники, медійні особистості. Вони негайно намагаються вирішити питання, але також швидко стикаються з першими проблемами.

Написавши редактору інформаційного ресурсу прохання про видалення наклепу — видалення не здобути, а редактор відразу попросить рішення суду. У даній сфері давно навчилися прекрасно зіставляти швидкість судового провадження та швидкість з якою наклеп розноситься інтернетом. Так що, вам відразу запропонують «домовитися» і нададуть цінник на кожну статтю.

Стаття з наклепом в інтернеті може серйозно ускладнити життя будь-якому бізнесмену, або навіть чиновнику. А ось покарати за таке практично неможливо. Закон в інтернет-просторі практично безсилий.

photo 2020 10 14 23 28 48 - Прибрати конкурента, або скільки коштує репутація ? (Частина Перша)

З 20 ресурсів з «компроматами», які ми вивчили, одинадцять були зареєстровані в Україні. Головний реєстратор яких — ТОВ «Хостинг «Україна»» (www.ukraine.com.ua). Решта ж виявилися за кордоном: три — в США, два — в Росії, один в — в Панамі, кілька в країнах Африки та Азії.

«Наші силовики навряд чи прийдуть, бо ланцюжок посередників постійно подовжується, а реєстратор доменних імен цих сайтів на всі скарги закриває очі, вважаю, отримуючи свою вигоду від цього бізнесу», — пояснює учасник ринку.

Також важливу роль в цьому бізнесі грають посередники, «чорні піарники», журналісти та просто інтернет-рішали, які за певний відсоток займаються як розміщенням статей, так і переговорами про їх видалення. Зняття публікації коштує від 1000$ до 25000$ в залежності від ресурсу і фігуранта статті. Але проблему це не вирішить, адже отримавши викуп сайти безпроблемно продовжують свою діяльність.

Поспілкувавшись з різними учасниками схеми, як з жертвами , так і з виконавцями, ми вирішили й самі перевірити як це працює. Для прикладу, ми взяли випадковий сайт, назва якого курсувала в розповіді одного зі співрозмовників.

Заходимо на цей сайт (www.fttc.com.ua), візуально це звичайний новинний портал, де регулярно додаються новини. Сайт дуже красиво називається — Перший комітет Правди й Прозорості (First Truth & Transparency Committee). Також відразу вказано, що створений за інформаційної підтримки якоїсь іноземної організації Transparency International The Global Anti-Corruption organization. Цікаво наскільки це далеко від правди. Відразу можна відзначити що на сайті новини України та Казахстану. Мабуть, працюють на обидва фронти.

У розділі контакти, можна знайти пошту редактора Вадима Сергієнка, напевно ім’я вигадане. Під поштою вказано привабливе зауваження «пропозиції щодо взаємовигідної співпраці будуть розглянуті протягом години» — досить ясний, хоч і завуальований меседж.

Ми власне і вирішуємо зв’язатися з редактором для спроби взаємовигідного співробітництва. Простота процесу нас шокувала. Відповіді редактора ви можете прочитати на скріншотах нижче. На пропозицію розміщення наклепу або компромату, нам оголосили стартовий цінник в 1000$, це якщо ми надаємо готову статтю.

На випадок якщо статті ще немає — редактор ввічливо запропонував свої послуги, написання авторської статті обійдеться в 3500$. Також Вадим готовий допомогти в пошуку компромату, це трохи збільшує вартість. Погодьтеся — непоганий такий заробіток в охоронця правди й прозорості. На питання про видалення статті, він розповів як формується цінова політика — вартість статті помножується на два + може бути накрутка за «популярність», чим відоміша особистість, про яку йде мова в статті, тим буде дорожче.

Для прикладу, ми сказали що хочемо замовити статтю про одного харківського чиновника і що компромату в нас на нього немає. Редактор досить швидко оголосив нам суму — 4200$ це підбір компромату і професійне написання статті. Видалити цю ж статтю для жертви буде коштувати — 9000$. Як ми бачимо, вся інформація підтверджується. Це дійсно просто, якщо є гроші.

У наступній частині ми розповімо, як жертви потрапляють в трясовину відкупів і хто за підсумком залишається у виграші …

Підписуйся на наш Telegram-канал «Push News» щоб бути в курсі останніх новин — Підписатись