• Пн. Мар 8th, 2021

Провідні розробники «розумних» міст світу виступили на Kyiv Smart City Forum

Окт 19, 2020

Провідні розробники "розумних" міст світу виступили на Kyiv Smart City Forum

П’ятий міжнародний Kyiv Smart City Forum 2020 вперше пройшов в онлайн-форматі, на інноваційній платформі, й зібрав 10 000 учасників – удвічі більше, ніж минулого року.

 

«Ми розробили унікальну онлайн-платформу, яка дозволила перенести всі переваги оффлайн-конференції в онлайн. Платформа містила віртуальну виставкову зону, де компанії-партнери через 3D відеотури демонстрували свої технологічні рішення. Одночасно можна було дивитися відеоряд, слухати доповіді, ставити питання та спілкуватися один з одним у чатах», — розповів співорганізатор форуму, експерт зі smart city-технологій, представник ГО «Смарт Сіті Хаб» Юрій Назаров.

Провідні розробники "розумних" міст світу виступили на Kyiv Smart City Forum

Форум зібрав найкращих спікерів з Нідерландів, Сінгапуру, Іспанії, США, Англії, Німеччини. Експерти представили реальні кейси, які допомагають бізнесу під час кризових ситуацій.

Віце-прем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров підкреслив, що великі міста будуть ключовими у майбутньому, і держава має будувати для їхнього розвитку потужні інфраструктурні проєкти.

Провідні розробники "розумних" міст світу виступили на Kyiv Smart City Forum

«Ми хочемо побудувати найзручнішу державу в Європі з точки зору взаємодії людини й бізнесу з державою. Для цього треба відцифрувати усі державні послуги, навчити людей базовій цифровій грамотності й покрити країну інтернет-інфраструктурою», — зазначив урядовець.

Спікер з Нідерландів — головний архітектор, урбаніст, засновник та директор компанії ТАРР- Smart City Strategy Том ван Арман розповів, як в Голландії слідкують за соціальною дистанцією.

«Міста не були сплановані з урахуванням соціальної дистанції. Тому зараз потрібно якось управляти зібраннями людей, моніторити натовп. Ми використали існуючу інфраструктуру камер: бачимо проблемні місця і встановлюємо там запобіжники, щоб вірус не розповсюджувався», — розповів Том ван Арман.

Про відкритий портал урядових даних з більш як 100 різними компонентами у своєму місті розповів Рамон Феррі Тормо, керівник підрозділу Smart City в м.Валенсія, Іспанія.

«Портал працює на національному рівні, всі набори даних активно використовуються громадянами. Також у нас є геопортал, сенсорні датчики для аналізу усіляких активностей, наприклад, руху громадського транспорту й управління відходами», — поділився Тормо.

Про контроль за небезпечними викидами говорив і засновник CRA & Associates (IoT & Smart Cities), член Консультативної ради GO SMART Чарльз Рід Андерсон з Сінгапуру.

Провідні розробники "розумних" міст світу виступили на Kyiv Smart City Forum

«Зараз на інновації витрачаються шалені кошти. Міста починають розуміти, що криза –це час упроваджувати щось екологічне. В Азії та Австралії новий тренд — зелене будівництво. З настанням нових хвиль COVID нам доведеться звикати до того, що нові технології відстежуватимуть наше пересування й контакти. Наступні 20 місяців будуть божевільними, але створять фантастичні додаткові можливості», — підсумував Андерсон. 

Юрій Назаров підтвердив, що інвестиції у смарт-сіті збільшуватимуться з кожним роком.

«Якщо зараз близько 400 млрд доларів витрачається на проєкти смарт-сіті, то у 2025 році буде близько 800 мільярдів. Щороку ринок збільшується на 18-20%», — підкреслив Назаров.

За його словами незабаром стане повсякденням безпілотні автомобілі, штучний інтелект у медицині, дрони та елементи кібербезпеки, доповнена реальність в освіті, «розумні будинки» та ін.

Хедлайнером форуму стала засновниця Facebook Live, американська підприємиця Ренді Цукерберг.  На її думку, головний принцип розумних міст – створення таких середовищ, де люди зможуть ділитися ідеями.

Цукерберг назвала головні якості для підприємців: не боятися виходити за межі комфорту, вміти чути «ні» і вміти презентувати себе попри страх перед публікою.

Високий рівень організації форуму забезпечили його партнери. Титульний партнер – Visa, інноваційний партнер – Vodafone, преміум партнери — Cisco, ERC, IT-Integrator, технологічний партнер – ELKO Україна та Lenovo. Також серед партнерів Kyiv Smart City Forum Hewlett Packard Enterprise, Caparol Україна, Logitech, Asbis, Ideas First, FDI, atene KOM GmbH.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись