• Ср. Апр 21st, 2021

Рада підтримала законопроект про вакцинацію

Янв 29, 2021

Рада підтримала законопроект про вакцинацію

Фото: Пресс-служба Верховной Рады Рада проголосувала за екстрене використання вакцин

Документ, що дозволяє використовувати існуючі на цей момент вакцини від коронавірусу, прийнятий поки за основу. Голосування в другому читанні відбудеться вже завтра.

  Верховна Рада в четвер, 28 січня, схвалила за основу законопроект про запуск вакцинації від коронавірусу в Україні. За законопроект №4613 проголосували 318 нардепів.   При цьому спікер парламенту Дмитро Разумков зазначив, що між першим і другим читанням до закону необхідно внести правки. За його словами, голосування за друге читання проекту відбудеться вже завтра за процедурою Ad hoc.   На цей момент жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. Щеплення в ЄС, США та інших країнах почалися в режимі екстреного використання.   Прийнятий документ передбачає в українському законодавстві аналогічний режим. Також закон необхідний для реєстрації вакцин в Україні.   Він надає уряду право реєструвати вакцини для використання за таких умов:  

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • дозвіл на екстрене застосування надано компетентним органом США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, КНР, Індії або Європейського Союзу (щонайменше однією з цих країн) відповідно до національного законодавства країни надання дозволу або лікарський засіб, який перекваліфікований Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої і доступної альтернативи.

  За наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування протягом терміну, поки заявник надасть інформацію і результати завершених клінічних досліджень.   Реєстраційне посвідчення видається строком на рік з можливістю продовження ще на рік. Після виконання всіх зобов’язань, наданих заявником у встановлений термін, дію такого посвідчення можуть продовжити до 5 років.   Напередодні в МОЗ розповіли, як проходитиме вакцинація в Україні. Перший етап вакцинації почнеться відразу після отримання вакцини.   Раніше повідомлялося, що на першому етапі вакцинації в середині лютого будуть щеплені всього 367 тисяч осіб. Ще більш як два мільйони отримають вакцину наприкінці березня.  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись