• Ср. Июн 9th, 2021

Рада розгляне реформу КСУ найближчим часом

Июн 9, 2021

Рада розгляне реформу КСУ найближчим часом

Фото: rada.gov.ua Рада найближчим часом розгляне закон про реформу КСУ

Парламент готується розглянути законопроекти про ВРП і ВККС — вони проходять завершальну підготовку в комітетах.

Верховна Рада найближчим часом розгляне законопроект №4533 про реформу Конституційного суду України. Про це заявив спікер Дмитро Разумков, повідомляє прес-служба парламенту у вівторок, 8 червня.

Разумков зустрівся з главою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. Сторони обговорили питання судової реформи, вдосконалення антикорупційного законодавства, а також законодавче врегулювання діяльності КСУ.

«Найближчим часом у Верховній Раді може бути розглянуто законопроект про конституційну процедуру, який вже отримав висновок Венеціанської комісії», — сказано в повідомленні.

Як додав Разумков, незабаром парламент може розглянути законопроекти про Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів.

«Ці законопроекти проходять завершальну підготовку в комітетах. Надзвичайно важливо розглянути їх синхронно», — наголосив спікер Ради.

За його словами, до розгляду в другому читанні готується законопроект щодо врегулювання діяльності НАБУ.

Раніше президент Володимир Зеленський назвав «хвороби» системи правосуддя. В Україні катастрофічна нестача суддів і проблеми з доступом до правосуддя. Система потребує змін, вважає президент.

Також Зеленський наголосив, що довіру до КСУ доведеться будувати з нуля. Комісія з питань правової реформи України вирішить, якою має бути судова система в країні.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись