• Вт. Мар 2nd, 2021

РФ витратить мільярди на опріснювачі для Криму

Фев 21, 2021

РФ витратить мільярди на опріснювачі для Криму

Фото: Радио Свобода Росія збільшить протяжність нових і реконструйованих систем водопостачання в Криму

У Криму будуть побудовані опріснювачі морської води сумарною потужністю 40 тисяч кубометрів на добу.

Уряд Росії продовжив програму з розвитку анексованих Криму і Севастополя до 2025 року і збільшив обсяг її фінансування з федерального бюджету на 112,5 мільярда рублів. Один з пріоритетів програми — забезпечення півострова прісною водою, повідомляє РБК в суботу, 20 лютого.

Зазначено, що обсяг загального фінансування програми з усіх джерел збільшений на 116 млрд руб. — до 1,374 трлн руб., обсяг фінансування з федерального бюджету — на 112,5 млрд руб., до 1,303 трлн руб.

Видання зазначає, що продовження «кримської програми» зі збільшенням її фінансового забезпечення анонсував 9 лютого віце-прем’єр Марат Хуснуллін (курирує Крим) на нараді з прем’єр-міністром Михайлом Мішустіним.

Планується збільшити протяжність нових і реконструйованих систем водопостачання на півострові — з 404 до 462,5 км, побудувати опріснювачі морської води сумарною потужністю 40 тис. куб. м на добу (по 20 тис. для Криму і Севастополя), побудувати ще один об’єкт портової інфраструктури в Криму і додатковий об’єкт культури в Севастополі.

За оновленою програмою в 2021-2025 роках буде виділено близько 600 млрд руб., на які повинні бути побудовані і реконструйовані 550 проектів, серед яких є і об’єкти, необхідні для «надійного водопостачання» Криму, і об’єкти інфраструктури Кримської залізниці, і під’їзди від автомобільної дороги Таврида до південного узбережжя Криму.

Нагадаємо, що в Криму спостерігається критичний брак прісної води, через що обмежують її поставки жителям півострова. Уже пересохло Інкерманське озеро під Севастополем і Аянське водосховище, яке забезпечувало прісною водою жителів Сімферополя.

Також стало відомо, що Україна добудує дамбу, щоб виключити потрапляння води в Крим і поліпшити заходи щодо меліорації південних районів Херсонської області.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись