• Пн. Сен 27th, 2021

РНБО вивчає міграційну загрозу через Афганістан

Авг 19, 2021

РНБО вивчає міграційну загрозу через Афганістан

У світі чекають на потік біженців з Афганістану

Захоплення влади в Афганістані талібами може привести до міграційної кризи в Україні, вважає Данілов.

В Україні допускають, що ситуація в Афганістані може спричинити погіршення міграційної ситуації. Про це заявив глава РНБО Олексій Данілов в ефірі каналу Україна 24.

«Безумовно, погіршення ситуації в Афганістані може спричинити за собою погіршення ситуації взагалі в регіоні Центральної Азії. І оскільки світ досить глобалізований, все це вплине безпосередньо і на політику безпеки і міграційної ситуації в Україні. Не будемо забувати давно відточені прийоми Росії і Білорусі, які вже неодноразово демонстрували здатність погіршувати або впливати негативним чином на політику безпеки або міграційну ситуацію в країнах-партнерах, зокрема в ЄС», — сказав він.

Данілов зазначив, що захоплення «Талібаном» влади стало несподіванкою для цивілізованого світу, хоча в Україні експерти попереджали про такий варіант розвитку подій.

«Насправді, розуміючи поведінку і маючи інформацію про стан справ в Афганістані, ми це питання тримаємо постійно на контролі. У нас завдяки ситуації, свого часу туди входив Радянський Союз, є фахівці, вони ще залишилися, які є дуже професійними. Вони нас заздалегідь попереджали, що це станеться, що ця ситуація дуже небезпечна. М’яко кажучи, нам не дуже зрозуміло, чому цивілізований світ не був до цього готовий. Було, умовно кажучи, «намальовано», що так буде», — говорить глава РНБО.

Зазначимо, сьогодні Україна відправила до Афганістану другий евакуаційний літак, щоб забрати більш як 150 осіб.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись