• Ср. Апр 21st, 2021

Російський агент «Джигурда» готував «тарифний майдан» — СБУ

Янв 24, 2021

Російський агент "Джигурда" готував "тарифний майдан" - СБУ

Фото: Пресс-служба президента Украины СБУ регулярно виявляє російських агентів

У січні 2021 року агент отримав завдання і грошову винагороду від своїх кураторів, зазначили в СБУ.

Правоохоронці затримали в Херсонській області агента російської ФСБ на прізвисько «Джигурда». Він займався дестабілізацією ситуації в Україні і провокував протестні настрої в країні, повідомляє СБУ в суботу, 23 січня.

Співробітники спецслужби встановили, що в січні 2021 року агент отримав завдання і грошову винагороду від своїх кураторів.

«Завдання було сприяти поширенню штучно спровокованих масових протестів і, зокрема, так званого «тарифного майдану». Метою була дискредитація органів державної влади і дестабілізація ситуації в країні. Для цього він вже організував низку протестних заходів», — йдеться в повідомленні.

Відомо, що фігурант також очолював одну з проросійських партій. Він за вказівкою ФСБ РФ здійснював збір інформації про кризові явища в соціально-економічній сфері.

«За задумом російських спецслужб це повинно було сформувати стійкий протестний потенціал в прикордонному з тимчасово анексуваним Кримом регіоні, а згодом — поширитися і по всій країні», — додали в спецслужбі.

За даними СБУ, в лютому 2020 року чоловік під час перебування в Сімферополі за завданням російських кураторів провів зустріч з так званим главою Криму Сергієм Аксьоновим.

«Російський агент також отримав доручення ініціювати збір підписів серед населення Херсонської області щодо відновлення водопостачання в АРК і розгорнути відповідну інформаційну кампанію. Крім цього, він повинен був популяризувати сепаратистські настрої і ідею автономізації окремих областей України», — додали в спецслужбі.

За даним фактом порушено кримінальну справу за статтею про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст.110 КК України). Триває розслідування.

Напередодні в Кропивницькому контррозвідка СБУ затримала агента ФСБ РФ. Чоловік збирав і передавав інформацію про військовослужбовців одного з підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Нагадаємо, в 2020 році співробітники СБУ припинили діяльність чотирьох агентурних мереж і затримали 11 агентів російських спецслужб.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись