• Вс. Фев 7th, 2021

Кіберфахівці служби безпеки України викрили агентурну мережу спецслужб РФ, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю на замовлення російських спецслужб

Російські спецслужби курували роботу українських telegram-каналів. СБУ викрила агентурну мережу


Служба безпеки України заявила, що деякі популярні в Україні телеграм-канали, де публікувалися різні політичні «зливи» та вкиди, спонсоруються з Росії. СБУ встановила, що агентурна мережа була створена так званим 85 Головним центром спеціальної служби Головного управління Генерального штабу Збройних сил РФ.

“Спецслужби країни-агресора залучили українських громадян до створення та адміністрування низки політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів.

Мова йде про канали «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Чорний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live».”, — йдеться у повідомленні на сайті відомства.

Виявилося, що «головним менеджером» цієї агент

урної мережі є одесит, який згодом втік до Придністров’я. Він був одним із організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану».

Одесит особисто «вів» 12 каналів і звітував кураторам спецслужби РФ про роботу. Вони дозволяли йому заробляти: за публікацію в популярному всеукраїнському телеграм-каналі чоловік отримував до 30 тисяч гривень.

Також до складу входили мешканці Харкова та Одеси, активісти так званої «руської весни». Вони наразі «базуються» на території підконтрольної Росії «ПМР» – Придністровської Молдовської Республіки в Тирасполі.

Одну фігурантку СБУ затримала у Києві. У неї знайшли флешку з персональними даними правоохоронців, які вона могла «злити» росіянам. Відкрито кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Російські спецслужби курували роботу українських telegram-каналів. СБУ викрила агентурну мережу

Джерело