• Сб. Фев 6th, 2021

САП оскаржила рішення про закриття справи проти Злочевського

Окт 13, 2020

САП оскаржила рішення про закриття справи проти Злочевського

Фото: goodvin.info У серпні Миколу Злочевського оголосили в розшук

Слідчий суддя Печерського суду вийшов за рамки своїх повноважень і фактично перейняв на себе повноваження генпрокурора, зазначили в наглядовому відомстві.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оскаржила в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду (ВАКС) рішення про закриття справи проти екс-міністра екології Миколи Злочевського, яке виніс Печерський районний суд Києва. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора у вівторок, 13 жовтня.

Встановлено, що 1 жовтня слідчий суддя Печерського райсуду виніс постанову, згідно з якою генпрокурор була зобов’язана розглянути клопотання адвоката у справі екс-міністра екології та — за результатами його розгляду — скасувати постанову детектива НАБУ про відновлення розслідування у кримінальному провадженні.

Водночас постанова судді Печерського суду зобов’язувала прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, закрити справу проти Злочевського.

Однак відповідне рішення суду не надходило ні в Офіс генпрокурора, ані в САП. Про його існування стало відомо тільки 12 жовтня за результатами моніторингу Єдиного держреєстру судових рішень.

В Офісі генпрокурора заявили, що слідчий суддя Печерського райсуду не мав повноважень розглядати таку скаргу адвоката. Такі повноваження мають тільки судді Вищого антикорупційного суду.

Таким чином, слідчий суддя Печерського суду вийшов за рамки своїх повноважень і фактично перейняв на себе повноваження генпрокурора, зазначають в Офісі генпрокурора. При цьому суддя не вивчив матеріали кримінального провадження і не викликав уповноваженого прокурора на судове засідання, зазначається в повідомленні.

Зараз вирішується питання про можливе звернення до Вищої ради правосуддя зі скаргою на вчинення дисциплінарного проступку суддею Печерського суду.

Нагадаємо, в серпні Миколу Злочевського оголосили в розшук, а також заочно заарештували у справі про рекордний хабар на 6 млн доларів керівництву антикорупційних органів.

Источник