• Ср. Апр 21st, 2021

СБУ заблокувала масштабну кібератаку підконтрольного ФСБ РФ хакерського угруповання «Armageddon» на урядові ресурси держави

Кіберфахівцям Служби безпеки України вдалося заблокувати масштабну кібератаку підконтрольного ФСБ Росії хакерського угруповання «Armageddon». Відомо, що через дії хакерів російські куратори могли отримати доступ до секретної інформації вищих органів державної влади України.

Про це повідомляє пресцентр СБУ

СБУ заблокувала масштабну кібератаку підконтрольного ФСБ РФ хакерського угруповання «Armageddon» на урядові ресурси держави

Через дії хакерів куратори з країни-агресора могли отримати доступ до секретних даних вищих органів державної влади України. Масштабну атаку заблокували кіберфахівці СБУ. Їм вдалося нейтралізувати наслідки та усунути передумови для потенційного несанкціонованого доступу російських спецслужб до державних інформаційних ресурсів.

Про це повідомляє Служба безпеки України на офіційному сайті відомства. Інформацію опубліковано 16 березня цього року.

Зазначається, що СБ України поінформувала про виявлені кіберзагрози органи держвлади через платформу «MISP-UA». На ній Ситуаційний центр кібербезпеки СБУ розмістив відповідні індикатори кіберзагроз, рекомендації щодо заходів із виявлення і попередження фактів несанкціонованого втручання, а також інструменти для пошуку шкідливого ПЗ.

Відомо, що Служба провела широкомасштабні заходи для локалізації кібератаки спецслужб Росії спільно з Національним координаційним центром кібербезпеки при РНБО та у взаємодії з центральними органами виконавчої влади.

«Наразі СБУ спільно з Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора вживає всі необхідні заходи для фіксації численних кібератак з боку іноземних спецслужб. Правоохоронці здійснюють ефективне розслідування кіберінцидентів для встановлення всіх причетних осіб і притягнення їх до кримінальної відповідальності», – йдетьсяс у повідомленні відомства.

Зокрема СБУ зазначає, що продовжується робота з виявлення, фіксації і нейтралізації будь-яких проявів гібридної агресії РФ проти України, а також докладаються всі зусилля для їх попередження.