• Пт. Мар 5th, 2021

СБУ затримала агента РФ, який збирав дані про новітній український танк

Контррозвідка Служби безпеки України повідомляє, що затримала у Харкові агента російської воєнної розвідки, який виконував завдання здобути для країни-агресора технічну документацію з розробки і виробництва українського танка Т-84БМ «Оплот».


У Харкові Служба безпеки України затримала чоловіка, котрий, за даними слідчих, збирав для спецслужб РФ закриту інформацію про новітню українську бронетехніку.

«Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Харкові агента російської воєнної розвідки, який виконував завдання здобути для країни-агресора технічну документацію з розробки і виробництва українського танку Т-84БМ «Оплот». Встановлено, що громадянина України завербували представники Головного управління Генштабу Збройних сил РФ під час його поїздки до Російської Федерації», – інформують у пресцентрі Служби

Чоловік «намагався залучити» співробітника харківського державного підприємства «ХКБМ ім. Морозова», яке здійснювало розробку танка.

Під контролем оперативників спецслужби, агент отримав від працівника зразки технічних матеріалів та відпрацьованими каналами передав фотокопії представнику російської спецслужби.

Фігуранта справи затримано «на гарячому» під час одержання ним «повного комплекту технічної документації», що має гриф обмеження доступу.

Наразі зловмиснику повідомлено про підозру у скоєнні злочину, слідчі дії тривають.

Джерело