• Вс. Фев 7th, 2021

Степанов розповів про подальший карантин

Фев 6, 2021

Степанов розповів про подальший карантин

Фото: Скриншот из видео Степанов відзвітував у Раді про ситуацію з коронавірусом

На жорсткість обмежень буде впливати зростання понад 50% кількості госпіталізованих або 65% заповнених ліжок з киснем протягом 7 днів.

В Україні знову буде введений адаптивний карантин з оновленими показниками для різних зон. Про це в п’ятницю, 5 лютого, виступаючи у Верховній Раді розповів глава МОЗ Максим Степанов.

Так, посилювати обмеження будуть за наступними показниками: зростання понад 50% кількості госпіталізованих або 65% заповнених ліжок з киснем протягом тижня.

«У нас є чітке розуміння і стратегія на майбутнє, яка буде передбачати загальні протиепідемічні правила для країни. Крім них, залежно від зміни ситуації в конкретній області, будуть впроваджуватися локальні обмеження. Наприклад, якщо навантаження на медичну систему буде збільшуватися такими темпами, які можуть привести до колапсу, в такому випадку на території регіону буде вводитися «червоний» рівень епіднебезпеки, який передбачатиме жорсткі карантинні обмеження», — сказав він.

«Наприклад, якщо 65% ліжок з киснем буде завантажено або буде зростання більш ніж 50% кількості госпіталізованих протягом семи днів — за таких умов комісія з ТЕБ та НС буде вводити жорсткі карантинні обмеження на території області до моменту стабілізації ситуації», — додав міністр.

За його словами, жорсткі карантинні обмеження вже показали результат.

«Головна мета на цьому етапі боротьби з пандемією досягнута — Україна перебуває на 34 місці в Європі за рівнем смертності. Це результат, в тому числі, карантинних заходів. Результат жорсткого карантину можна спостерігати вже зараз — кілька тижнів скорочується кількість хворих у порівнянні з кожним наступним тижнем, ця інформація підтверджується цифрами — в перший тиждень грудня було 89 тис. нових випадків, за минулий тиждень всього 27 тис. випадків», — сказав він.

Наразі в Україні 66848 ліжок виділено для лікування пацієнтів з COVID-19, більш як 56 тисяч забезпечено киснем.

Напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що карантин продовжать до 30 квітня, і будуть продовжувати й далі.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись