• Вс. Сен 12th, 2021

В ОП і Держдепі обговорили посилення партнерства

Сен 12, 2021

В ОП і Держдепі обговорили посилення партнерства

Україна і США обговорили підготовку до засідання Комісії стратегічного партнерства

Питання подальшого посилення стратегічного партнерства між Україною і США було одним з головних під час переговорів Андрія Єрмака і Робін Данніган.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з новопризначеним заступником помічника Держсекретаря США в Бюро з питань Європи та Євразії Робін Данніган. Про це в суботу, 11 вересня, повідомляє Офіс президента.

«Співрозмовники обмінялися думками за підсумками візиту президента України Володимира Зеленського в Сполучені Штати, а також щодо наступних кроків щодо реалізації досягнутих домовленостей і подальшого посилення стратегічного партнерства між Україною і США. Крім того, йшлося про підготовку до проведення засідання оновленої Комісії стратегічного партнерства», — йдеться в повідомленні.

Сторони також обговорили подальшу співпрацю в енергетичному секторі. Зокрема, Єрмак зазначив, що Росія використовує Північний потік-2 як зброю.

Під час бесіди керівник Офісу Президента і заступник помічника Держсекретаря США порушили питання реформи корпоративного управління в Україні. Єрмак повідомив про намір уряду оголосити в найближчі дні конкурс з відбору чотирьох незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України.

Єрмак також поінформував про стан переговорного процесу щодо мирного врегулювання на сході України. Сторони обговорили ситуацію з безпекою навколо українських кордонів.

Повідомляється, що Данніган подякувала Україні за ефективну співпрацю в питанні евакуації громадян і осіб, які перебувають в зоні ризику, з Афганістану. Зі свого боку, Єрмак запевнив у готовності до подальшої координації зусиль та співпраці щодо цієї країни.

Адміністрація президента США Джо Байдена доручила Робін Данніган, досвідченому дипломату з досвідом роботи в галузі енергетики, курирувати американську політику щодо Центральної та Східної Європи в Державному департаменті.

Нагадаємо, що Україна і США готують Хартію стратегічного партнерства.

США і Україна зробили заяву про партнерство

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись