• Ср. Июн 16th, 2021

В ОП прокоментували участь України в саміті НАТО

Май 9, 2021

В ОП прокоментували участь України в саміті НАТО

Фото: Офис президента Ігор Жовква

У Саміті НАТО 14 червня прийматимуть участь тільки країни — члени, без залучення країн-партнерів.

Засідання Північноатлантичної ради НАТО 14 червня пройде на рівні глав держав і урядів країн-членів Альянсу, без участі країн-партнерів, серед яких є Україна. Так прокоментував відсутність представників від нашої країни в засіданні заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.

 

«Щодо запрошення на Саміт НАТО буде коректним говорити, що в Альянсі було прийнято рішення про проведення 14 червня засідання Північноатлантичної ради НАТО на рівні глав держав і урядів країн-членів Альянсу. Тобто, згідно зі згаданим рішенням, нинішній Саміт НАТО 14 червня буде проведено без участі країн-партнерів Альянсу, до яких зокрема відноситься і Україна. У цьому Саміті візьмуть участь тільки країни — члени», — сказав Жовква.

 

За його словами, Альянс дійсно іноді не проводить саміти із залученням країн-партнерів. Наприклад, такими були саміти в Лондоні 2019 або Страсбурзі/Келі 2009, які пройшли тільки за участю країн-членів.

«Тому нинішній саміт Альянсу після обрання нового президента в США досить очікувано може проходити саме в «вузькому колі» держав-членів НАТО. Ми не відкидаємо, що прийняте позавчора в Штаб-квартирі НАТО рішення може бути не остаточним — за час, що залишився до саміту, союзники можуть його переглянути», — додав політик.

Головним для України, за словами Жовкви, є змістовне наповнення Саміту 14 червня: «Тут ми можемо бути впевненим, що тема України буде обов’язково обговорена. Про це нас запевняли всі наші найближчі партнери-НАТО — і США, і Канада, і Німеччина, і Франція, і Польща. Що стосується можливих рішень саміту, в тому числі по Україні, то вони будуть зафіксовані в його загальному підсумковому документі. Робота над таким документом триває. Ми продовжуємо переговори з нашими партнерами, щоб забезпечити врахування інтересів України в підсумковому рішенні Альянсу».

Напередодні віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина повідомила, що участь України в саміті НАТО ще обговорюється.

Дуда: Вступ України в НАТО обговорять на саміті

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись