• Сб. Фев 6th, 2021

В ОП роз’яснили друге питання Зеленського

Окт 15, 2020

В ОП роз'яснили друге питання Зеленського

Фото: AP Українців запитають про СЕЗ на Донбасі

Спочатку вільну економічну зону планують впровадити на підконтрольній частині Донбасу, а потім на звільненій.

В Офісі президента пояснили виборів питання для всеукраїнського опитування в день місцевих виборів 25 жовтня про вільну економічну зону на Донбасі.

«Ми обов’язково повернемо Донецьк і Луганськ. Але прискорити цей процес, спростити реінтеграцію, відійти від традиційно пасивного очікування позитивного рішення можна лише за рахунок більш проактивної та ініціативної нашої позиції. Привабливою і перспективною насамперед для всього регіону. Виходимо саме з тієї мотивації, створення на Донбасі, на вільній частині, спеціальних економічних умов істотно вплине на темпи і концепції ефективної реінтеграції. Звичайно, якщо це підтримають українці», — йдеться в повідомленні ОП.

Там зазначають, що дане питання є наріжним для багатовекторного мирного плану держави.

«Це вкрай важливе питання, яке зможе забезпечити країні можливість вкорінення дійсно ефективної реінтеґраційної моделі. Йдеться про концепцію регіональної економіки, яка «зшиває» регіон, робить його привабливим для бізнесу, системно відновлює інфраструктуру», — сказано в роз’ясненні.

В ОП наголосили, що спочатку ініціативу впроваджуватимуть на підконтрольній території регіону.

«Регіон стає все більш депресивним, що змушує людей залишати його і свої будинки. Тому і потрібно створювати нову мотивацію для населення, нові робочі місця, нові перспективні бізнеси і впроваджувати спеціальні інструменти для залучення на Донбас інвесторів і інтерес людей і бізнес залишатися працювати саме на цієї території. Прискорений економічний розвиток з нашого боку лінії розмежування на Донбасі може бути і наочним аргументом для абсолютно всіх жителів тимчасово окупованої території вибирати саме Україну», — зазначають у Зеленського.

В ОП кажуть, що залучення на Донбас провідних компаній та інвестицій можуть стати «інструментом демонтажу будь-якого негативного впливу окупаційної сили». «Спеціальний найбільш лояльний підхід до оподаткування і принципово комфортні умови державного нагляду за бізнес-діяльністю — це може суттєво допомогти українському Донбасу. Спочатку вільному, а потім і звільненому», — йдеться в повідомленні.

В ОП нагадують, що опитування не може мати юридичних наслідків, але його не зможуть ігнорувати в середовищі політиків.

Нагадаємо, надати статус СЕЗ для Донбасу ще в серпні запропонував глава української делегації на переговорах в Мінську Леонід Кравчук.

Вільна (або спеціальна) економічна зона — це частина території України, на якій функціонує спеціальний режим економічної діяльності. На такій території можуть встановлюватися пільгові митні, валютно-фінансові, податкові та інші умови. Створення СЕЗ має на меті залучення іноземних інвестицій, збільшення експорту товарів і послуг, впровадження нових технологій, більш раціональне використання природних і трудових ресурсів.

Источник