• Ср. Апр 21st, 2021

В СБУ заявили про спеціальні підрозділи «за українським напрямом» у спецслужбах РФ

У складі спецслужб Росії діють окремі підрозділи, які проводять підривні та деструктивні інформаційні операції щодо України.

Про це повідомили в пресцентрі СБУ

В СБУ заявили про спеціальні підрозділи «за українським напрямом» у спецслужбах РФ

У складі спецслужб РФ діють окремі підрозділи, що проводять підривні та деструктивні інформаційні операції щодо України. Про це заявив начальник управління департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Ілля Вітюк в рамках форуму «Україна 30. Культура і ЗМІ. Туризм».

«Є визначені підрозділи, спеціалізація яких – конкретно Україна. Тобто це їхня робота, люди за це отримують заробітну плану, інші засоби: це можуть бути державні і недержавні медіаресурси. Є конкретна сила, яка сьогодні нам протистоїть», – повідомив Вітюк.

Основними інструментами, за словами Вітюка, є телеканали, інформаційні портали, вебресурси, спільноти у соцмережах, поштові сервіси, телеграм-канали, так звані фабрики тролів, а також окремі блогери.

Серед цілей російських спецслужб в СБУ зазначили:
— Державні органи влади та об’єкти критичної інфраструктури держави;
— розхитування внутрішньополітичної ситуації в Україні.

Вітюк також наголосив, що за 2020 рік у Службі заблокували понад 2,5 тисячі спільнот у соцмережах з мільйонною аудиторією та понад 20 бот-мереж потужністю більше ніж 60 тисяч акаунтів.

За його словами, кіберфахівці спецслужби системно відпрацьовують безпеку інформаційного простору України від посягань іноземних спецслужб.