• Вт. Сен 28th, 2021

В Україні з’явилася нова держнагорода

Авг 17, 2021

В Україні з'явилася нова держнагорода

Зеленський затвердив нову держнагороду

Відзнакою Національна легенда України нагороджуватимуть із нагоди Дня Незалежності осіб, які зробили внесок у становлення, розвиток і зміцнення країни.

  Президент Володимир Зеленський затвердив положення про нову державну відзнаку Національна легенда України, якою нагороджуватимуть раз на рік. Про це в понеділок, 16 серпня, повідомляє прес-служба Офісу президента.   Відзначається, що глава держави також затвердив малюнок цієї відзнаки і малюнок зразка бланка диплома до неї.   Державну нагороду Національна легенда України можуть отримати громадяни України й іноземці або особи без громадянства.   Вони можуть удостоїтися цієї нагороди за:  

  • особисті заслуги у становленні незалежної України;
  • особисті заслуги в зміцненні її державності, захисті вітчизни і служінні українському народу;
  • вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я, а також за активну благодійну і громадську діяльність.

  Відзнака буде золотою та матиме вигляд стилізованої квітки, пелюстки якої вкрито синьою та жовтою емаллю. У центрі нагороди міститься рельєфне зображення Знака княжої держави Володимира Великого.   Нагороду носитимуть на грудях зліва і за наявності в нагородженого інших державних відзнак будуть розміщувати нижче, ніж знаки нагород на колодках (стрічках), і після зірок орденів.   Нагороджувати відзнакою Національна легенда України президент України буде своїм указом щороку з нагоди Дня Незалежності.       Раніше повідомлялося, що Зеленський вручив медаль дівчинці із Закарпаття, яка врятувала брата і трьох сусідських дітей під час липневої повені.   Перед цим Зеленський нагородив орденами і медалями 12 військових. Двох військових було нагороджено орденами посмертно, інші десять захисників отримали медалі За військову службу Україні і Захиснику Вітчизни.  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись