• Сб. Сен 25th, 2021

В Україні з’явиться біокластер для створення вакцин

Авг 19, 2021

В Україні з'явиться біокластер для створення вакцин

В Україні створять біокластер

Уряд створює біокластер Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду в середу, 18 серпня, оголосив про створення в Україні біокластера, в якому будуть виробляти вакцини і тест-системи для діагностики інфекційних хвороб.

«Кластер дозволить зменшити залежність від імпорту, а також об’єднати в одному місці державні і приватні ресурси, щоб максимально реалізувати освітній, науковий і технічний потенціал, який є у нас в країні. Кінцева мета — це розробка власних вакцин. До цього повинні почати виробляти тест-системи і вакцини з відкритою технологією виробництва», — йдеться в повідомленні.

Бюджет проекту на цей рік — 100 мільйонів гривень.

Також Кабмін вирішив виділити 300 мільйонів на центри неонатального скринінгу для діагностики рідкісних хвороб у новонароджених.

«Ми говоримо про більш ніж 20 різних орфанних захворювань, які зможуть бути діагностовані в надсучасних медичних центрах. Цьогоріч на цей проект буде виділено 300 млн грн», — повідомив прем’єр.

Нагадаємо, ще восени минулого року президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусу і назвав її унікальною. Однак відтоді про неї новин не було.

Пізніше в Інституті біології клітини повідомляли, що до кінця поточного року українські вчені мають намір розробити власну вакцину від коронавірусу, а в наступному році вона буде проходити випробування.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись