• Вс. Май 30th, 2021

В Україні змінять закон Про запобігання корупції

Май 30, 2021

В Україні змінять закон Про запобігання корупції

Фото: Пресс-служба президента Украины Глава держави запропонував п’ять змін до закону Про запобігання корупції

Володимир Зеленський наполягає на підвищенні прозорості процедури декларування. Він запропонував низку змін у закон.

Президент Володимир Зеленський направив лист прем’єр-міністру Денису Шмигалю, в якому закликав уряд невідкладно підготувати та внести до Верховної Ради проект змін до закону Про запобігання корупції. Про це повідомляє прес-служба глави держави в суботу, 29 травня.

Так, президент наполягає на підвищенні прозорості процедури декларування. Він пропонує такі зміни в закон:

  •     чітко визначити термін, протягом якого щодо чиновника після його призначення чи обрання не будуть діяти обмеження щодо припинення підприємницької діяльності або припинення його повноважень у складі правління, наглядових рад компаній.
  •     відновити тридцятиденний період, протягом якого посадові особи зобов’язані передати в управління інших осіб належні їм підприємства та корпоративні права.
  •     уточнити положення про те, що вимоги щодо передачі в управління іншій особі не застосовуються саме в частині акцій акціонерного товариства сукупною номінальною вартістю не більше 0,25 прожиткового мінімуму, в якому особу призначено або обрано на посаду, і які в сукупності не перевищують 5% голосуючих акцій АТ.
  •     ввести обов’язкове декларування операцій з купівлі/продажу іноземної валюти суб’єктів декларування або членів їх сімей, якщо сума перевищує 50 прожиткових мінімумів.
  •     відновити обов’язкову повну перевірку декларацій осіб, які займають посади радника або помічника глави Верховної ради і проведення спеціальної перевірки претендентів на ці посади.

Нагадаємо, на початку травня держсекретар США Ентоні Блінкен побував у Києві, де зустрівся з керівництвом країни. За його словами, корупція роз’їдає демократію України.

Незабаром після цього почесний член Атлантичної Ради, заступник генерального секретаря НАТО в 2012-16 роках Олександр Вершбоу заявив, що Україна отримала від США «меседж жорсткої любові», який гарантує підтримку американської влади, але вимагає реформ по боротьбі з корупцією.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись