• Пн. Апр 19th, 2021

Везуть в Україну. Що не так з вакциною AstraZeneca

Фев 9, 2021

Везуть в Україну. Що не так з вакциною AstraZeneca

Вакцина AstraZeneca

Оксфордська вакцина схвалена для застосування в багатьох країнах світу, але дедалі частіше до неї пред’являють претензії.

  У лютому Україна отримає 1 мільйон доз вакцин від коронавірусу в рамках контракту про постачання 12 млн доз препарату виробництва компаній AstraZeneca і Novavax, обіцяє влада.   Всього за перше півріччя Україна очікує від 2,2 до 3,7 млн ​​доз препарату AstraZeneca.   Вже зрозуміло, що це буде найдоступніша вакцина від коронавірусу в Україні.   Але чи все з нею гаразд?     Претензії до AstraZeneca   Оксфордська вакцина схвалена для застосування в багатьох країнах світу, правда, багато країн Європи на минулому тижні дозволили її до застосування тільки для більш молодих вікових груп (до 55, 60 або 65 років — залежно від країни), вказавши, що даних про її ефективність для більш старших пацієнтів недостатньо.   Наприклад, в Іспанії вакцину отримають тільки громадяни молодше 55 років. Міністерство охорони здоров’я Німеччини встановило максимальний вік для отримання вакцини в 65 років, а Франція, Австрія, Бельгія, Нідерланди й Швеція — у 55, як і Іспанія.  

Везуть в Україну. Що не так з вакциною AstraZeneca

Вакцина AstraZeneca прибула в Іспанію // EPA     Не всі штами   У Південній Африці проблема з вакциною AstraZeneca виявилася ще гострішою: вчені засумнівалися в тому, що вона ефективна проти поширеного там штаму вірусу, і призупинили вакцинацію на час додаткових досліджень.   Клінічне випробування, яке поки не пройшло процес рецензування, виявило, що два щеплення AstraZeneca майже не рятували від зараження і наступних легких і навіть середньої тяжкості симптомів. У компанії говорять, що вона може запобігати важким випадкам.   Уряд ПАР чекатиме на подальші поради вчених про те, як краще вчинити з вакциною AstraZeneca. Країна отримала 1 млн доз препарату.     Вакцина для вчителів   А ось, наприклад, у сусідній Польщі проблем з AstraZeneca не бачать. Перша партія вакцини AstraZeneca надійшла в Польщу 6 лютого — 120 тисяч доз. До кінця лютого надійде 1 млн доз цього препарату.   «У першу чергу вакцинацією охоплені особи похилого віку, які, на жаль, частіше хворіють і вмирають. Вважаю, що вакцинація осіб старше 70 років повинна протікати без проблем. Також радує, що вакцина AstraZeneca прибула в Польщу і це дозволить прищепити вчителів», — підреслив заступник міністра охорони здоров’я країни Вальдемар Краска.   Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна домовилася про отримання надлишків вакцини від Польщі.   «У нас є прямі переговори з країнами, які нам віддаватимуть свої надлишки. Зараз є контакти з Польщею», — розповів глава держави.   Правда, не уточнюється, яка саме це буде вакцина.      Загальна інформація про вакцину   У британській вакцині AstraZeneca використаний вірусний вектор, створений на основі ослабленого вірусу, що викликає застуду в шимпанзе і містить генетичний матеріал коронавірусу. Після вакцинації формується спеціальний шипоподібний білок, який допомагає імунній системі розпізнавати коронавірус, якщо той потрапляє в організм людини.  

Везуть в Україну. Що не так з вакциною AstraZeneca

Вакцина AstraZeneca у Франції // EPA     Вакцину AstraZeneca почали випробовувати на людях наприкінці квітня 2020 року. У липні Оксфордський університет повідомив про успішне завершення другого етапу клінічних випробувань за участю 1 077 осіб, що довело дієвість і безпеку вакцини.   Першими препарат AstraZeneca схвалили у Великобританії. Вакцина стала третьою, яку схвалили для використання в Європейському Союзі.  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись