• Ср. Июн 23rd, 2021

У Чернігові викрили «ботоферму» з адміністраторами з Росії — СБУ

Май 22, 2021

У Чернігові викрили "ботоферму" з адміністраторами з Росії - СБУ

Фото: СБУ Зловмисники використовували спеціалізований апаратно-програмний комплекс

Через ботоферму зловмисники поширювали фейкову інформацію, щоб створювати панічні настрої серед населення, відзначили в спецслужбі.

  Кіберспеціалісти Служби безпеки України зупинили діяльність ботоферми в Чернігові. Діями виконавців, які використовували майже 2,5 тисячі бот-акаунтів, дистанційно керували організатори з Росії, повідомляє спецслужба в п’ятницю, 21 травня.   Співробітники спецслужби встановили, що через ботоферму зловмисники поширювали фейкову інформацію, щоб створювати панічні настрої серед населення. Зокрема, вони розміщували повідомлення з метою дискредитувати українську владу і закликали до повалення конституційного ладу.   Водночас боти публікували неправдиву інформацію про замінування об’єктів, зокрема критичної інфраструктури.   Виконавці використовували спеціалізований апаратно-програмний комплекс, через який, зокрема, здійснювали операції в підсанкційних електронних платіжних системах.   Під час обшуку за місцем проживання організатора, де знаходилася ботоферма, правоохоронці вилучили:  

  • сім 16-канальних GSM-шлюзів;
  • два SIM-банки на 128 карток кожен;
  • 370 сім-карток російського мобільного оператора;
  • три ноутбуки, через які здійснювалося управління телекомобладнанням ботоферми.

  Зараз триває досудове слідство.

  Раніше в Одесі знешкодили мережу інтернет-агітаторів і «ботоферму». Вони планували дестабілізувати ситуацію в місті на травневі свята.   А в Запоріжжі СБУ зупинила діяльність організації сепаратистів, які пропагували ідею відродження СРСР і планували створити фейкові органи радянської влади.  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись