• Пн. Июн 14th, 2021

У COVID-фонді знайшли порушень на 400 млн — ЗМІ

Май 26, 2021

У COVID-фонді знайшли порушень на 400 млн - ЗМІ

Держаудитслужба виявила фінансові порушення на 406,8 млн грн

Найбільше порушень Держаудитслужба виявила в Міністерстві охорони здоров’я — 249,3 млн гривень.

  У Фонді боротьби з коронавірусом, створеному в Україні у 2020 році для боротьби з пандемією, під час перевірки Державною аудиторською службою знайдено порушень на 400 млн гривень, пише Економічна правда з посиланням на відповідь Держаудитслужби.   Однією з вимог Міжнародного валютного фонду було проведення аудиту COVID-фонду до 1 квітня поточного року.   Так, згідно з результатами перевірки, Держаудитслужба виявила фінансових порушень на 406,8 млн гривень (з них таких, що призвели до втрат державних коштів, на суму 114,4 млн гривень).   Крім цього, були виявлені проблемні питання у використанні коштів фонду  на суму 25,62 млрд гривень.   Найбільше порушень було виявлено в:  

  • МОЗ — 249,3 млн гривень (зокрема порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів, на 18,9 млн гривень);
  • Міністерстві розвитку громад і територій — 87,9 млн гривень (зокрема порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів, на 78,9 млн гривень);
  • МВС — 26,5 млн гривень (зокрема порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів, на 10,3 млн гривень);
  • Міністерстві культури й інформполітики — 21,5 млн гривень (зокрема порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів, на 1,2 млн гривень).

Всього в ході перевірок Фонду боротьби з коронавірусом аудитори провели 962 заходи державного фінансового контролю, в тому числі один аудит Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, три аудити виконання бюджетних програм, 280 ревізій окремих питань фінансово-господарської діяльності, 457 перевірок закупівель та 221 моніторинг процедур закупівель.   Тим часом ВООЗ очікує появи нового смертельного вірусу.   Додамо, що в МОН оцінили падіння якості освіти під час карантину. Відомство регулярно моніторить якість знань учнів і вважає, що дистанційне навчання знизило його на 8%.    

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись