• Вс. Июл 25th, 2021

У Києві немає необхідності в нових центрах вакцинації — КМДА

Июн 19, 2021

У Києві немає необхідності в нових центрах вакцинації - КМДА

Немає необхідності відкривати в Києві нові центри вакцинації — КМДА

Краще розвивати те, що вже є, вважають в міськадміністрації, вказуючи на центр COVID-вакцинації на базі МВЦ.

У Києві краще розвивати вже існуючий Центр вакцинації проти COVID-19 на базі Міжнародного виставкового центру, ніж додатково відкривати нові. Про це заявила директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург в інтерв’ю Укрінформу в суботу, 19 червня.

«У центрі на Броварському проспекті вже все облаштовано для функціонування 41 бригади. Тому у нас є ще можливість збільшувати кількість бригад. Нам краще розвивати додатково саме цей центр, ви бачили — є великі площі, все продумано в деталях, процеси відпрацьовані. Тому поки не стоїть питання збільшення кількості центрів вакцинації», — сказала Гінзбург.

Водночас існує проблема із забезпеченням таких центрів кадрами.

«Медики працюють протягом тижня, а ми додатково мобілізуємо їх кожні вихідні. Збільшення кількості центрів потягне необхідність додаткових медичних рук, людино-годин. Люди ж мають свої сім’ї, мають право на відпочинок, тому потрібно балансувати», — додала чиновниця.

За її словами, центр вакцинації на Лівому березі відповідає всім вимогам наказу МОЗ — організаційно все було враховано, починаючи від роботи охоронців, чергування швидкої, студентів-волонтерів, які, зустрічаючи на вході, супроводжують клієнтів до вакцинної бригади. Також є місця сидіння для спостереження у бригади, є окремі локації медпрацівників, бригади екстреної медичної допомоги, вода, пеленальний столик, туалети.

Гінзбург запевнила, що місто робить все можливе, щоб в найкоротші терміни вакцинувати всіх бажаючих киян. Для цього був розроблений і впроваджений алгоритм запису на конкретний час. Зробити це вже другий тиждень поспіль можна через сервіс Helsi.

«Але, на жаль, не всі дотримуються запропонованих правил: або не хочуть записуватися, або приходять не в свій час. У результаті це заважає прищеплювати якомога більше людей. Було б непогано, якби нас почули і користувалися тими пропозиціями, які пропонує місто. Як на мене, краще витратити кілька хвилин на запис з мобільного або на сайті — і виграти кілька годин, не доведеться простоювати в черзі під сонцем або дощем», — резюмувала вона.

Нагадаємо, що в Україні від COVID-19 щеплено 1,7 млн ​​осіб. Найбільше за добу прищепили жителів столиці і Дніпропетровської області, найменше зроблено ін’єкцій в Чернівецькій області.

Також в Україні на COVID-вакцини витрачено 8 млрд гривень. Середня вартість вакцини з усіма витратними матеріалами, закладена в бюджеті, — майже 276 гривень.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись