• Вс. Фев 7th, 2021

У Києві розкрили схему фіктивного виконання ремонту на Укрзалізниці

Фев 2, 2021

У Києві розкрили схему фіктивного виконання ремонту на Укрзалізниці

Фото: СБУ Експертизи підтвердили фіктивність ремонту та заподіяння шкоди Укрзалізниці

Протягом декількох років комерсанти надавали послуги технічного обслуговування обладнання на поїздах і машинах тільки на папері.

Служба безпеки України виявила неякісний ремонт рухомого складу Укрзалізниці. Це могло привести до позаштатних ситуацій, повідомляється на сайті спецслужби у вівторок, 2 лютого.

«У Києві задокументовано протиправну схему фіктивного виконання ремонтних робіт машинних комплексів АТ Укрзалізниця для експлуатації залізничних колій», — йдеться в повідомленні.

За висновком фахівців, подальша експлуатація колій після такого «ремонту» створювала потенційну загрозу стабільному функціонуванню об’єктів критичної інфраструктури залізничної галузі.

Оперативники встановили, що комерсанти вступили в змову з керівництвом однієї з філій Укрзалізниці. Протягом декількох років вони надавали послуги технічного обслуговування обладнання на поїздах і машинах тільки на папері. Водночас рухомий склад продовжували експлуатувати в технічно несправному стані.

СБУ ініціювала в рамках досудового розслідування відповідні експертизи, які підтвердили фіктивність наданих послуг і заподіяння шкоди Укрзалізниці.

У підсумку Київська місцева прокуратура №6 повідомила про підозри фігурантам протиправної оборудки за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею про присвоєння, розтрату майна (ч.4 ст.191 КК України). Обвинувальні матеріали направлені до Печерського районного суду Києва.

Раніше повідомлялося, що керівнику департаменту Укрзалізниці оголосили підозру в заподіянні державі збитків на суму 7 млн гривень. Поставлена підприємству продукція не відповідала стандартам ДСТУ і не могла бути використана за призначенням.

Рада створить ТСК для перевірки Укрзалізниці

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись