• Вс. Сен 5th, 2021

У Криму затримано п’ятьох кримських татар — МЗС

Сен 5, 2021

У Криму затримано п'ятьох кримських татар - МЗС

Фото: Крымская правозащитная группа Російські силовики відвезли Нарімана Джелялова в невідомому напрямку.

Чергові репресії Росії спрямовані на залякування представників кримськотатарського народу і витіснення його з Криму, вважають у Києві.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговим рейдом незаконних обшуків і затримань жителів різних районів тимчасово окупованого Криму 3 і 4 вересня. Про це повідомляється на сайті відомства в суботу, 4 вересня.

Так, співробітниками ФСБ вранці 3 вересня був затриманий Ельдар Одаманов, вночі 4 вересня — Азіз Ахметов, Асан Ахметов і Шевкет Усеїнов. Вранці 4 вересня після обшуків у будинку був затриманий заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джеляль.

«Розглядаємо цей каральний рейд проти керівників Меджлісу як покарання за участь в установчому саміті Кримської платформи 23 серпня, а також чергові репресії Російської Федерації, спрямовані на залякування представників кримськотатарського народу і витіснення його з тимчасово окупованого півострова», — заявило зовнішньополітичне відомство.

МЗС вимагає від Росії негайно звільнити затриманих п’ять осіб, а також всіх незаконно утримуваних нею громадян України.

«Закликаємо міжнародне співтовариство рішуче засудити такі протиправні дії держави-окупанта, посилити тиск на РФ для припинення ним грубих порушень прав людини на території тимчасово окупованої нею Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, продовжити активний захист прав і свобод жителів Кримського півострова, зокрема в рамках Кримської платформи», — йдеться в коментарі.

Раніше в суботу стало відомо, що в Криму пройшли обшуки у Нарімана Джелялова, його відвезли в невідомому напрямку.

Прокуратура АР Крим вже відкрила кримінальне провадження у зв’язку з обшуками і незаконним затриманням Джелялова силовиками РФ. Також на цю подію відреагував президент Володимир Зеленський.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись