• Сб. Фев 6th, 2021

У МОЗ назвали чотири причини зростання випадків COVID

Окт 15, 2020

У МОЗ назвали чотири причини зростання випадків COVID

Фото: nv.ua Віктор Ляшко

Після масових свят, наприклад Дня міста, кількість нових випадків зараження потроюється.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко назвав чотири причини, з яких, на його думку, в останні час стрімко зростає кількість інфікованих коронавірусом в Україні. Про це він розповів в інтерв’ю НВ.

«Перше — це власне збудник, специфіка його циркуляції, на яку ніщо не може вплинути. Друге — це сезонність. Збудник потрапляє в сезон грипоподібних захворювань, коли створюються умови для циркуляції. Третє — це наслідки першого карантину. Люди після тривалого терміну перебування на карантині перестають боятися будь-якої хвороби, ризикують і нехтують протиепідемічними правилами. І четверте — це нехтування правилами навіть суб’єктами господарювання», — пояснив Ляшко.

Він додав, що після святкування Дня міста в Дніпрі добова кількість нових хворих зросла приблизно в три рази. Якщо спочатку реєстрували 89-100 нових інфікованих, то через 10 днів після масового святкування — 300-350.

Головний санлікар також додав, що з початком навчального року кількість хворих школярів і студентів не змінилася і становить 8%.

«Коли почали хворіти діти, то ми побачили, що вони частіше хворіють і приносять вірус в школу або з сім’ї, або від вчителя. Чітко простежується тенденція участі в масових заходах, святах, концертах, весіллях. Особливо в останніх, де більше 100-150 -200 осіб, — якщо там був один хворий, то потім спостерігався спалах», — додав Віктор Ляшко.

Як приклад він навів ситуацію в Кіцманському районі Чернівецької області, де на трьох весіллях були хворі з коронавірусом, після чого в районі стався спалах, і він потрапив у червоний рівень епідемічної небезпеки, а 50% хворих припадало на гостей трьох весіль.

Як повідомлялося, в Україні станом на 15 жовтня лабораторно підтверджено 281 239 випадків COVID-19, з них за добу — 5 062.

Раніше вчені спрогнозували катастрофічне поширення COVID в Україні. До кінця місяця буде вже стовідсоткове заповнення ліжок у «коронавірусних» лікарнях, а показник летальності зросте.

Источник