• Пн. Июн 14th, 2021

У МОЗ розповіли про COVID-паспорти для українців

Июн 7, 2021

У МОЗ розповіли про COVID-паспорти для українців

Це додаткова свобода — експерт МОЗ

Українці з COVID-паспортами зможуть вільно переміщатися країнами Європейського Союзу. Систему запустять в липні.

Сертифікати вакцинації проти коронавірусу полегшать подорожі українцям Європою. Документи повинні запрацювати з 1 липня. Про це в ефірі телеканалу Дом розповів голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій.

«Є план дій, щоб 1 липня запустити цю систему. Не тільки Міністерство охорони здоров’я впроваджує такі електронні сертифікати. Тому що, наприклад, без Міністерства закордонних справ неможливо, адже узгодження ведуться і на міжнародному рівні. Поки я не бачу підстав для занепокоєння», — заявив експерт.

Він наголосив, що громадяни України, які не отримали COVID-ін’єкцію, також зможуть в’їжджати в країни ЄС, однак вони повинні будуть здавати ПЛР-тест або експрес-тест, або перебувати певний термін на ізоляції.

Однак документ про вакцинацію значно полегшить перебування в європейських країнах.

«Це додаткова свобода», — зазначив Лапій.

Термін дії сертифіката вакцинації буде залежати від кількості доз препарату проти коронавірусу.

«Більшість вакцин припускають введення двох доз, у яких немає терміну давності. Можливо, через рік буде вирішено вводити додаткову дозу. Країни можуть самостійно приймати рішення про кількість доз — однієї або двох. Всі, хто проходить вакцинацію в Україні проти COVID-19, вже є в електронній базі даних», — сказав представник МОЗ.

При поверненні туристів на батьківщину вони можуть користуватися тим же COVID-паспортом. ПЛР-тестування для них не обов’язково. Правда, за словами Лапія, опція поки що не працює.

«Ідея в тому, щоб після повернення ви користувалися цим же електронним сертифікатом про вакцинацію, оскільки ви щеплені, і у нього немає терміну давності. Поки це не працює в Україні, як і в багатьох інших країнах», — сказав фахівець МОЗ.

Саміт ЄС закликав до якнайшвидшого впровадження COVID-сертифікатів

Раніше в МОЗ пояснили, де українці зможуть отримати COVID-паспорти.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись