• Ср. Апр 21st, 2021

У Нацбанку очікують сплеск інфляції

Янв 30, 2021

У Нацбанку очікують сплеск інфляції

У НБУ оприлюднили прогноз щодо інфляції до кінця року

У НБУ назвали низку причин, які викличуть зростання інфляції в першій половині року, однак, у другому півріччі вони вичерпаються, і продовольча інфляція сповільниться.

У поточному році інфляція прискориться до 7%, головними причинами будуть фактори пропозиції. Такий прогноз міститься в щоквартальному інфляційному звіті Нацбанку.

Зазначається, що головними факторами сплеску інфляції будуть фактори пропозиції, зокрема продовольства і подорожчання енергоносіїв — автомобільного палива, природного газу для населення і залежать від нього послуг ЖКГ.

Також важливим фактором прискорення інфляції буде підвищення мінімальної заробітної плати (до 6 000 грн в січні і 6 500 грн в грудні 2021 роки), що, крім зростання споживчого попиту, призведе до збільшення витрат бізнесу на заробітну плату і податкового навантаження.

«Відповідно очікується, що бізнес буде компенсувати ці додаткові витрати шляхом підвищення цін», — йдеться в огляді.

Зазначається, що зростання продовольчої інфляції в першому півріччі поточного року продовжиться внаслідок низького торішнього врожаю більшості сільськогосподарських культур.

Однак дія більшості шоків пропозиції вичерпається після надходження в продаж продукції нового врожаю, що зумовить уповільнення продовольчої інфляції в кінці року до 6%, говориться в огляді.

Раніше Держстат повідомляв, що в грудні 2020 року ціни на споживчі товари зросли на 0,9% в порівнянні листопадом.

Також в НБУ прогнозували, що рішення про єдиний тариф на електроенергію прискорить інфляцію на 0,39 процентних пункти.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись