• Пт. Апр 30th, 2021

Україна без Морегнштерна. За що забанили співака

Апр 30, 2021

Україна без Морегнштерна. За що забанили співака

Фото: Газета.ру Моргенщштерна слухають в Україні, але не побачать

Міністерство культури України включило реп-виконавця та музиканта Валєєва Алішера із псевдонімом Моргенштерн до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці.

  Моргенштерн — один із найпопулярніших російських виконавців на сьогодні. Популярний він і в Україні, але більше не зможе приїхати в нашу країну.   Міністерство культури за клопотанням Служби безпеки внесло російського репера до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.   У Мінкульті відзначили, що процедура відбувається автоматично, оскільки, згідно з чинним законодавством, відомство не має повноважень вирішувати, вносити чи не вносити когось у списки. Зараз у цьому списку 181 особа.   Чим відомий Моргенштерн?   Скасування концертів   У 2021 році Моргенштерн планував дати відразу кілька концертів в Україні. Вони повинні були відбутися в Києві, Харкові та Запоріжжі на початку літа. Але пізніше російський репер заявив, що планує скасувати виступи, тому що боїться приїжджати в нашу країну. Проте, наприклад, на концерт Моргенштерна в Києві все ще можна купити квиток.   У грудні 2019 року виступ репера в Одесі завершився скандалом. Виконавець вийшов на сцену, незважаючи на оголошений траур у зв’язку зі смертельною пожежею, що трапилася в Одеському коледжі економіки. Моргенштерн назвав жалобні заходи «показухою».  

  Тоді прозвучали заклики заборонити реперу в’їзд в Україну, а на сайті президента з’явилася відповідна петиція, яка, щоправда, не набрала необхідної кількості голосів.   «Багато киян зверталися до мене з питанням приїзду Моргенштерна. Я підготував і направив відповідне звернення в СБУ. Завдяки нашій з вами активній публічній кампанії проти приїзду цього російського виконавця він відмовився проводити концерти в Україні», — повідомив депутат Київської міської ради Олександр Погребиський.  

В Україні слухають

  За підсумками 2020 року, Google представив перелік 10 найбільш переглядуваних в Україні YouTube-відео, а також окремо 10 музичних відео з найбільшою кількістю переглядів в Україні.   Так-ось, серед музичних кліпів відразу дві роботи Моргенштерна були в першій десятці.  

  Що стосується всього відео, то в десятці переглядуваних в Україні було інтерв’ю Моргенштерна Юрію Дудю.  

 

Зв’язок з російською владою

  Моргенштерн — син російської підприємниці Марини Валяєв, яка володіла мережею квіткових магазинів і активно укладала контракти з держструктурами РФ.   Зараз деякі російські блогери звинувачують Моргенштерна у співпраці з владою. Зокрема, в тому, що він лобіює проекти московської мерії або інших російських держвідомств.    

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись