• Сб. Фев 6th, 2021

Україна пояснила, чому нелегітимне «консульство» Нікарагуа в Криму

Окт 15, 2020

Україна пояснила, чому нелегітимне "консульство" Нікарагуа в Криму

Фото: Посольство Украины в США Володимир Єльченко провів зустріч з генсеком Організації американських держав ОАД Луїсом Альмагро

В Організації американських держав висловили підтримку Україні і пообіцяв донести її позицію державам-членам.

Посол України в США Володимир Єльченко провів зустріч з генсеком Організації американських держав (ОАД) Луїсом Альмагро, під час якої пояснив, чому не можна вважати легітимним рішення Нікарагуа відкрити «почесне консульство» в Криму. Про це повідомляє посольство України в США у четвер, 15 жовтня.

«Під час зустрічі сторони обговорили незаконне рішення уряду Нікарагуа відкрити так зване «почесне консульство» цієї країни в тимчасово окупованому Криму. Генерального секретаря ОАД проінформували про заходи, які вживаються українською стороною у відповідь на цей крок нікарагуанської сторони», — йдеться в повідомленні.

Луїс Альмагро зі свого боку висловив підтримку Україні і «пообіцяв сприяти донесенню нашої позиції до інших держав-членів організації».

Як зазначили в посольстві, Єльченко і Альмагро також обговорили питання участі спостерігачів у роботі п’ятдесятої сесії Генеральної асамблеї ОАД, яка буде проходити 19-21 жовтня.

Організація американських держав — це міжнародна організація, створена в 1948 році. Вона об’єднує 35 держав Західної півкулі.

Інститут постійних спостерігачів при ОАД було введено в 1971 році. Спостерігачами при Організації є 72 держави Європи, Америки і Азії, в тому числі, з 1994 року — Україна.

Нагадаємо, Кабмін ініціює секторальні санкції проти Нікарагуа у відповідь на призначення консула в анексованому Криму.

Источник