• Вс. Май 30th, 2021

Україна віддана підтриманню миру під егідою ООН — Зеленський

Май 30, 2021

Україна віддана підтриманню миру під егідою ООН - Зеленський

Фото: Минобороны Украины Досвід в міжнародних операціях з підтримання миру отримали близько 45 тисяч українських військовослужбовців

Внесок України в справу утвердження міжнародної безпеки буде посилюватися і далі, наголосив президент.

Президент Володимир Зеленський привітав учасників та ветеранів миротворчих операцій ООН з професійним святом — Міжнародним днем учасників операцій ООН. Про це повідомляє прес-служба українського лідера в суботу, 29 травня.

«Світ без перебільшення є найціннішим словом в сучасному світі. Ми пишаємося всіма, хто в складі військових контингентів, поліцейських сил і цивільного персоналу місій ООН захищає мир в різних регіонах планети. Низка операцій за участю українців стала справжніми історіями успіху», — йдеться в заяві Зеленського.

Президент зазначив, що українці добре знають, наскільки важливим є завдання щодо забезпечення стійкого миру там, де тривають криваві збройні конфлікти і захоплення чужих територій.

«Не дивлячись на агресію Росії проти України і тимчасову окупацію Автономної Республіки Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей, ми залишаємося відданими діяльності з підтримки миру під егідою ООН. Наш внесок у справу утвердження міжнародної безпеки буде посилюватися і далі», — наголосив президент.

За даними Міноборони, з 1992 року досвід у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки отримали близько 45 тисяч українських військовослужбовців. Зараз українські національні контингенти і персонал під егідою різних міжнародних організацій безпеки беруть участь у восьми міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки в шести країнах світу і районі Аб’єй (Судан).

Напередодні повідомлялося, що в ДР Конго українські миротворці були задіяні при евакуації місцевого населення в місті Гома, біля якого відбулося виверження вулкана Ньирагонго. Тільки за останню добу в безпечні райони було перевезено близько 200 осіб.

Українські миротворці допомогли пораненим у Малаві

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись