• Вс. Янв 3rd, 2021

Україна з 2021 року ввела нульове мито на ввезення вина з ЄС

Янв 3, 2021

Україна з 2021 року ввела нульове мито на ввезення вина з ЄС

Фото: Unsplash Нульове мито на ввезення вина з ЄС введене з 2021 року

Найбільшим зовнішнім ринком для українських виноробів став Казахстан, куди поставили винної продукції на 1 300 000 доларів. Крім того, одним з найбільших ринків залишається Німеччина — поставки на суму 1 млн доларів.

 

Згідно зобов’язань України щодо обнулення імпортних мит на ряд товарів протягом семирічного періоду після підписання економічної частини Угоди про асоціацію з Євросоюзом, з першого січня 2021 року Україна ввела нульове мито на ввезення вина з ЄС. Про це в суботу, 2 січня, пише AgroPolit.com.

Раніше мито на ввезення вина з ЄС становило 0,3-0,4 EUR/літр.   Експерти відзначають, що в Україні в 2019 році ввезли винної продукції на 146,7 млн, в той же час, Україна змогла експортувати винної продукції на 11,9 млн доларів.   Також, за словами експертів, попит українців на вино вітчизняного виробництва щорічно знижується через високу конкуренцію з іноземними виробниками і низькою купівельною спроможністю українців. Скорочуються і обсяги збору і переробки винограду на виноматеріали. Зокрема, в 2019 році на виноматеріали було перероблено лише 124 тис. т, що вдвічі менше за показники попередніх років.   Напередодні повідомлялося, що в Криму «приватизували» завод Массандра за $ 73 млн. Підприємство викупило ТОВ Південний проект.       Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись