• Ср. Июн 16th, 2021

Україна запустила проект у підтримку незаконно утримуваних у Криму

Май 17, 2021

Україна запустила проект у підтримку незаконно утримуваних у Криму

Фото: news.mspravka.info У Криму і на території РФ незаконно утримуються за ґратами понад 100 громадян України з політичних мотивів

Підтримка і швидке звільнення українських політв’язнів є пріоритетом діяльності МЗС.

Міністерство закордонних справ України запускає проект Незламні, спрямований на підтримку незаконно утримуваних Росією політв’язнів у Криму, серед яких українці і кримські татари. Про це повідомила напередодні прес-служба МЗС.

Зазначається, що проект передбачає серію публікацій ексклюзивних листів політв’язнів, написаних з місць позбавлення волі.

«Підтримка і швидке звільнення українських політв’язнів є пріоритетом діяльності МЗС. Ми починаємо проект Незламні, присвячений нашим громадянам, яких незаконно ув’язнили і утримують в російських в’язницях», — заявила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

За її словами, завдання проекту — донести історії бранців Кремля, їх переживання і думки, мрії і надії, звернути увагу на системні репресії в окупованому Криму.

«Проект також спрямований на те, щоб світ дізнавався про незламних духом бранців Кремля. Тому що це не єдиний імунітет від тортур і нелюдського поводження в умовах в’язниці. Публічність рятує життя», — сказала Джапарова.

Зазначається, що проект запускається в рамках інформаційної кампанії Вірність собі — не злочин і дата початку кампанії 16 травня є символічною, оскільки в неділю в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій в 1937-1941 роках.

«Російська Федерація, слідуючи радянському досвіду, розгорнула широкі репресивні кампанії на тимчасово окупованих нею територіях України. Сьогодні Росія продовжує незаконно утримувати за ґратами в окупованому Криму і на території РФ більш як 100 громадян України з політичних мотивів», — сказано в повідомленні МЗС.

У прес-службі додали, що щотижня на сайті і сторінці МЗС в Facebook, а також на ресурсах закордонних дипломатичних установ публікуватимуться листи незаконно утримуваних, в яких вони поділяться своїми історіями і розкажуть про репресії на окупованому півострові.

Раніше ЗМІ повідомили, що з Криму вивезли десятки засуджених кримських татар на територію Росії. Вони були заарештовані і засуджені за релігійними і політичними мотивами.

Також в Криму український військовий отримав тюремний термін. Євгенія Добринського звинуватили в нібито незаконному перетині «державного кордону» РФ і контрабанді наркотиків.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись