• Ср. Дек 2nd, 2020

Українка в Конгресі. Хто така Вікторія Спартц

Ноя 11, 2020

Українка в Конгресі. Хто така Вікторія Спартц

Фото: acebook.com/spartzforcongress Вікторія Спартц перемогла на виборах у Конгрес

У нижню палату представників Конгресу США пройшла Вікторія Спартц, яка народилася і виросла в Україні.

  Американська мрія в дії. Так своє життя характеризує 42-річна Вікторія Спартц. Родом з містечка Носівка Чернігівської області, вона у 2000 році переїхала в США, а в 2020 була обрана до Конгресу Штатів.   Корреспондент.net зібрав інформацію про першу українку в американському Конгресі.

 

Українська історія

  Бабуся і дідусь нового конгресмена досі живуть у Носівці, влітку 2019 року Спартц навіть приїжджала їх відвідувати.   Вікторія закінчила школу в Чернігові, а вищу економічну освіту здобула в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана.   Незабаром після закінчення навчання Вікторія поїхала в США, вийшовши в 2000-му році заміж за американця Джейсона Спартца — великого фермера-землевласника зі штату Індіана. Як писали американські видання, з майбутнім чоловіком українка познайомилася в Європі — вони разом їхали в поїзді. У 2006 році українська емігрантка отримала громадянство США.   Як пише видання Farm World, станом на весну 2020 року подружжя Спартц володіли сільгоспугіддями площею близько 3 тис. акрів (близько 1,2 тис. га), де вони вирощували, переважно, сою і пшеницю.  

Українка в Конгресі. Хто така Вікторія Спартц

facebook.com/spartzforcongress  

Сім’я Вікторії Спартц

  У США Спартц захистила ще один магістерський диплом в Університеті Індіани, отримавши згодом кваліфікацію сертифікованого аудитора і бухгалтера. Майбутній політик залишилася викладати в бізнес-школі того ж університету (Kelley School of Business Indiana University — Purdue University), а також працювала аудитором у компаніях Великої четвірки (здійснюючи аудит, в тому числі, великих компаній зі списку Fortune 500) і займала посаду фінансового директора в офісі генерального прокурора штату Індіана.  

Політична кар’єра

  Спартц — представниця Республіканської партії США. У 2017 році Спартц несподівано для багатьох отримала місце в Сенаті штату Індіана замість 72-річного сенатора-республіканця Люка Кенлі, який пішов на пенсію. Коли його місце звільнилося, Республіканська партія провела внутрішній конкурс, щоб визначити переможця з семи конкурентів. Спартц обійшла шістьох інших опонентів, включаючи близького соратника віце-президента США Майка Пенса і претендентку, яку підтримав сенатор Кенлі, що йде у відставку.   У лютому 2020 року Вікторія Спартц заявила про те, що висуває свою кандидатуру на виборах у Палату представників США.   У свою кампанію вона вклала, як мінімум, 1 мільйон доларів власних коштів — у тому числі, від продажу сімейної власності. Головним посилом її кампанії стало протистояння «соціалістичному курсу», в прихильності якому Спартц звинувачувала представників Демократичної партії США. Як охарактеризувала її кампанію New York Times, «Спартц, яка народилася в Радянській Україні, використовувала свою історію успіху з грязі в князі», щоб підкреслити свою віру в обмежене втручання держави в управління країною».   У підсумку, на виборах у Конгрес США українка зуміла обійти суперницю від демократів Крістіну Хейл (50% проти 45,9%). Вона перемогла в п’ятому окрузі штату Індіана, де опоненти боролися за крісло республіканки Сьюзен Брукс — члена Палати представників, що йде на пенсію.    

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись