• Вс. Фев 7th, 2021

Законопроект про обіг зброї пройшов комітет ВР

Янв 22, 2021

Законопроект про обіг зброї пройшов комітет ВР

Законопроект є компромісним

Україна — єдина в Європі країна, яка досі не має закону про обіг зброї. Робоча група готувала документ рік.

  Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розглянув законопроекти щодо обігу громадянської вогнепальної зброї і боєприпасів до неї. Законопроект №4335 рекомендують прийняти за основу, повідомляє інформаційне управління апарату ВР.   Доповідач, голова підкомітету Олександр Дануца зауважив, що Україна — єдина в Європі країна, яка досі не має закону про обіг зброї. За його словами, законопроект є компромісним. Робоча група трудилася над ним протягом року.   Так, законопроектом встановлюються наступні категорії цивільної вогнепальної зброї:   А — автоматична вогнепальна зброя; В — гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична) З — короткоствольна вогнепальна зброя; D — довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя; Е — довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.   Вводиться посвідчення власника зброї, в якому є вказівка категорії зброї. Кожна одиниця зброї повинна мати технічний паспорт з інформацією про власника і серійним номером зброї.   Право на отримання посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни, які:  

  • не мають медичних протипоказань;
  • не мають судимості, погашену або зняту у встановленому законом порядку за злочинами, передбаченими розділами I-IV, VI, IX, XII-XV, XVII-ХХ Особливої частини Кримінального кодексу (крім реабілітованих);
  • не притягувалися до адмінвідповідальності протягом останнього року за низкою статей Кодексу про адмінправопорушення.

  Також, згідно з документом, передбачено обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.   Крім цього розробники документа пропонують створити Єдиний державний реєстр цивільної зброї, в якому будуть прописані принципи його ведення.   Будуть створені курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.   Раніше ми писали, що у США значно зріс попит на вогнепальну зброю. Також нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський нагородив іменною зброєю начальника Генштабу.      

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись