• Сб. Дек 26th, 2020

Завдяки СБУ економіка у безпеці: у столичному регіоні знайшли “друкарів” що виготовили фальшивих грошей на 20 млн. гривень

Завдяки СБУ на ринок не потрапили 20 млн. підроблених гривень та доларів, які шахраї вже збиралися розпоширити у столичному регіоні.

У Київській області СБУ накрила фальшивомонетників. Вони надрукували підробних грошей на 20 млн. гривень. І вже збиралися «реалізувати», але СБУ їх вчасно заблокували.

Служба безпеки України (СБУ) повідомила, що викрила організоване угруповання, яке спеціалізувалося на збуті великих сум фальшивих грошей у національній та іноземній валютах на території Києва і Київської області.

Незаконна діяльність фігурантів могла завдати державі збитки на майже 20 мільйонів у гривневому еквіваленті.

За даним слідства, до злочинної групи входило декілька мешканців Києва та Київської області. Фігуранти займалися збутом підроблених купюр високої якості. Клієнтів вони підшукували через особисті зв’язки.

У межах контролю за вчиненням злочину співробітники СБУ задокументували кілька фактів протиправної діяльності зловмисників.

За попередніми висновками фахівців Національного банку України, реалізовані «підробки» мали відповідні захисні елементи для проходження контролю на спеціальних електронних пристроях, у тому числі в пунктах обміну валют.

Під час обшуків в будинках учасників банди вилучили купюри на суму майже 600 тисяч у гривневому еквіваленті, зброю та наркотики, а також посвідчення працівників органів влади та правоохоронних структур.

Наразі фігурантам повідомлено про підозри за ч. 2 ст. 199 Кримінального кодексу України.

Джерело: Пресцентр СБУ